نبض سبز زندگی؛ پویشی برای اهدای کتاب

نبض سبز زندگی

به گزارش گلونی از روستایی دور که باید پیاده راه بیفتی بروی بالای بلندی تا آنتن پیدا کنی، پیام داده بود که بچه‌ها می‌پرسند امسال کتاب نمی‌آورند؟

سال گذشته کتاب‌ها را میان بچه‌های سیل‌زده در لرستان تقسیم کردیم اما امسال می‌خواهیم این کار را در پنج استان انجام بدهیم و بسیار روی لطف و محبت شما حساب کرده‌ایم.

این کتاب‌ها با دقت و وسواس انتخاب شده‌اند. هزینه تهیه یک کتاب ۳۰ هزارتومان است و شما می‌توانید براساس نیت‌تان هر تعداد سهمی که مدنظر دارید واریز کنید.

لطفاً در انتشار این پوستر بکوشید و کمک کنید تا افراد بیشتری با این پویش همراه شوند. مثل همیشه گزارش کامل و شفافی از عملکرد و هزینه‌ها تقدیم خواهد شد.

نبض سبز زندگی؛ پویشی برای اهدای کتاب

سال گذشته هم به همین مناسبت و با مشارکت ایرانسل، ۳۰۰۰ جلد کتاب، در مناطق محروم و سیل‌زده استان لرستان توزیع شد.

این کتاب‌ها براساس نیازسنجی منطقه و در دسته‌بندی موضوعی متنوعی، مانند ادبیات داستانی، تاریخ، آموزشی، رمان، کودکان و نوجوانان، مذهبی، شعر، فلسفه، هنر، گرافیک، نمایشنامه، کمک درسی و… تهیه شدند.

۱۰۰۰ جلد از این کتاب‌ها توسط ایرانسل به این پویش اهدا شد و ایرانسل با همکاری مؤسسه میراث کهن گلونی، در توزیع این ۳۰۰۰ جلد کتاب، مشارکت کرد.

در آغاز این پویش، فرایندهای شناسایی و نیازسنجی دانش‌آموزان، انجام و تلاش شد در هر مدرسه، حتی‌الامکان، به تعداد دانش‌‌آموزان آن مدرسه کتاب اهدا شود.

به‌عنوان مثال، به یک مدرسه ۲۰۰ نفره، دست‌کم ۲۰۰ کتاب اهدا شد یا ۲۰۷ جلد کتاب مرجع هنری و گرافیک در ۷۴ عنوان، به هر یک از هنرستان‌های دخترانه و پسرانه هنرهای زیبای خرم‌آباد، اهدا شد.

این کتاب‌ها برای دبستان‌ها و مقاطع تحصیلی متوسطه اول و دوم تهیه و بیشتر آنها، در مدارس شهر سیل‌زده شهر معمولان در استان لرستان توزیع شد.

تعدادی از کتاب‌ها نیز به کتابخانه‌های عمومی مناطق محروم استان لرستان اهدا شد.

سایر مدارس و کتابخانه‌هایی که در این پویش، به آنها کتاب اهدا شد، شامل: دبیرستان دخترانه روستای شیخ حیدر، دبیرستان پسرانه روستای سرسراب، دبستان ۱۷ شهریور روستای شوراب، دبستان امت روستای تجره، کتابخانه عمومی شهید نواب صفوی نورآباد، کتابخانه مساجد روستای گراب و تجره، دبیرستان مکتب‌الزهرا معمولان، دبستان شهدا یک و دو معمولان، دبستان شهیده سمیه معمولان، دبستان شهید مدرس معمولان، دبستان شهید مفتح معمولان، دبیرستان پسرانه دوره اول شهید مطهری معمولان و دبیرستان دخترانه ایرانسل در شهر معمولان بودند.

پایان پیام

کد خبر : 281048 ساعت خبر : 1:50 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=281048
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات