چرا هیچکس هوای مردم را ندارد؟

چرا هیچکس هوای مردم را ندارد؟

به گزارش گلونی همین الان که دارم این جملات را می‌نویسم، شاخص کیفیت هوای تهران بالاتر از ۱۳۰ و شاخص ایستگاهی که نزدیک خانه ماست بالاتر از ۱۷۰ است.

در نتیجه این جملات با کمی سردرد و سوزش گلو همراه است. دلم هم می‌سوزد؛ برای همه‌مان دلم می‌سوزد که کسی هوایمان را ندارد.

آلودگی هوا سلامتی همه مردم را به خطر انداخته اما انگار نه انگار! معاون محیط‌زیست انسانی اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست خوزستان گفته که اهواز در سال ۱۴۰۲ حتی یک روز هم هوای پاک نداشته است.

ایشان این نکته را هم گفته‌اند که زیبنده نیست بعد از هشت ماه هنوز عملکرد برخی از دستگاه‌های اجرایی در راستای قانون هوای پاک را نداریم.

دیروز سومین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران برگزار شد و با توجه به گزارش سازمان بازرسی کل کشور درخصوص تکالیف دستگاه‌ها در قانون هوای پاک پس از بررسی موضوع مقرر شد گزارش مذکور از طریق استانداری در اختیار دبیرخانه قرار بگیرد سپس به کلیه دستگاه‌های مرتبط ارسال شود.

پس از بررسی در جلسات بعدی کارگروه، دستگاه‌ها گزارش اقدامات در این خصوص را ارائه کنند. یعنی قرار شده با توجه به یک گزارش، گزارشی برای بقیه فرستاده شود تا آن‌ها بررسی کنند و گزارش اقدامات خودشان را ارائه کنند.

در فاصله بررسی‌ها و نوشتن گزارش‌ها هم ما هوایی برای نفس کشیدن نداشته باشیم!

چند روز پیش هم اشاره کردم که قبل از شروع روزهای آلوده، مسئولان فقط حرف می‌زنند اما با شروع فصل سرما دوباره روز از نو و روزی از نو!

یعنی کار مفیدی که انجام نمی‌دهند هیچ، تازه اگر بعضی روزها باد بیاید و هوای شهر را تمیز کند، تمیزی هوای آن روز را به عنوان برگی از افتخارات خودشان بیان می‌کنند. انگار که در تولید آن باد نقش داشته‌اند!

بیایید خوش بین باشیم

نویسنده: روح الله احمدی

پایان پیام

کد خبر : 280933 ساعت خبر : 6:25 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=280933
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات