گربه های متولد شده در طبیعت استرالیا حذف شدند

گربه های متولد شده در طبیعت استرالیا حذف شدند

به گزارش گلونی کوشان مهران در پستی درباره گربه های متولد شده در طبیعت استرالیا نوشت:

گربه‌های زاد و ولد یافته در طبیعت و شکار شده در ایالت کوئینزلند استرالیا در راستای برنامه پاکسازی طبیعت از گونه‌های بیگانه و مهاجم برای احیای جمعیت گونه‌های بومی.

در استرالیا و نیوزلند برنامه کشتن گربه‌های رها در طبیعت مورد اعتراض گروهی از شهروندان قرار گرفت اما در نهایت دیدگاه کارشناسی بر احساسات به ذات پاک اما ویرانگر تنوع زیستی چیره گردید.

نوشتار بالا به تاثیر ویرانگر گربه بر پرندگان بومی به دلیل شکار می‌پردازد. در جزایری در استرالیا و نیوزلند که نسل گربه‌های رها در طبیعت ریشه کن شدند تعداد گونه‌های پرندگان در شرف نابودی افزایش یافت.

به یقین برنامه ریزی برای ریشه کنی گربه کم هزینه‌تر و کاربردی‌تر خواهد بود تا تلاش زمان بر و پر هزینه برای نجات گونه‌های پرندگان.

در استرالیا در کنار گونه‌های غیربومی و مهاجم تخریب زیستگاه نیز از عوامل مهم تهدید زیگونگی است.

پاکتراشی و تغییر کاربری جنگل و در کل پوشش گیاهی اصلی به سود کشاورزی و دامداری در این کشور تنها منحصر به قرن نوزدهم و عصر ورود مهاجران نبوده و کماکان از خطرات مهم است اما در کنار این معضل، دولت و کارشناسان در تلاش برای مهار دیگر گونه‌های مهاجم چون روباه و شتر هستند.

در استرالیا تلاش برای ریشه کنی خوک‌های اهلی که حال آفت طبیعت گشته‌اند با مخالفت جامعه روبرو نیست اما گروهی به دلیل دلبستگی به گربه خانگی چشم بصیرت را بر زیان‌هایی که این گونه بر حیات وحشبومی وارد آورده آگاهانه می بندند.

پرونده سگ‌های ولگرد گلونی را بخوانید

پایان پیام

کد خبر : 280975 ساعت خبر : 8:15 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=280975
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات