گلونی

سومین شماره مجله عصر روشن منتشر شد؛ «کیارستمی» مشغول کار است!

سومین شماره مجله عصر روشن منتشر شد؛ «کیارستمی» مشغول کار است!

سومین شماره مجله عصر روشن منتشر شد؛ «کیارستمی» مشغول کار است!

سومین شماره مجله عصر روشن منتشر شد؛ «کیارستمی» مشغول کار است!

سومین شماره مجله «عصر روشن» با عکس‌های منتشرنشده‌ای از «عباس کیارستمی»، «داریوش مهرجویی»، «مرتضی پورصمدی» و «اکبر گلپا» منتشر شد.

به گزارش گلونی در شماره جدید این مجله فرهنگی هنری همچون گذشته به بحث‌های خاص و چالش‌بر‌انگیزی در حوزه‌‌های مختلف پرداخته شده است.

در بخش «کارگاه نمایش» (تئاتر) چرایی افول تئاتر اجتماعی در دهه اخیر بررسی شده است. از جمله مطلب‌های این بخش، گفت‌وگو با «حسین کیانی» است.

بخش «حوض روغن» (هنرهای تجسمی) نیز به موضوع عکس‌های افشاگر پرداخته که در این بخش نیز علاوه بر بررسی‌های جهانی، مصاحبه‌هایی با اسماعیل عباسی و مهدی وثوق‌نیا دیده می‌شود.

اما در بخش «قفسه پشتی» (کتاب و ادبیات) که به موضوع عاشقانه‌های فانتزی و چریکی در جهان و ایران پرداخته، مصاحبه منتشرنشده‌ای از «ر. اعتمادی» و مصاحبه‌ای با «پرند علوی» (نوه نویسنده «بزرگ علوی») دیده می‌شود.

در این بخش، داستان کوتاهی با ترجمه «مریم مفتاحی» نیز درج شده است.

و اما در بخش «پشت صحنه» (سینما) که میز گفت‌وگویی با حضور «مهرداد اسکویی» و مصاحبه‌ای با «سیف‌اله صمدیان» در آن آمده، به‌ بهانه نخستین نمایش مستند جدید صمدیان درباره «عباس کیارستمی» در جشنواره فیلم بوسان، به شیوه فیلمسازی این هنرمند جهانی ایران از نظر سینماگران ایران و جهان پرداخته شده است.

همچنین در بخش «فالش» (موسیقی) که به تصویر منتشرنشده‌ای از «اکبر گلپا» مزین است، با پرداختن به دعواهای خوانندگان و دیگر موسیقیدانان با یکدیگر، در مطلبی به قلم مهدی سالاری-خواننده و مدرس آواز- به این موضوع پرداخته شده که آیا «محمدرضا شجریان» خانه‌نشینی «ایرج خواجه‌امیری» و «اکیر گلپا» را رقم زد؟

«انجمن شاعران زنده»، «سریال ایرانی» (داستان دنباله‌دار هم‌خونه)، «دست‌ اول»، «خط سوم» و «تور لحظه‌ آخری» دیگر بخش‌های مجله فرهنگی هنری «عصر روشن» را تشکیل می‌دهند که به صاحب امتیازی، مدیرمسؤولی و سردبیری «علیرضا بهرامی» منتشر می‌شود.

«عصر روشن 3» به بهای 85000 تومان انتشار یافته و در دکه‌های مطبوعاتی و کتاب‌فروشی‌ها قابل تهیه است.

مجله عصر روشن را از کجا تهیه کنیم؟

پایان پیام

خروج از نسخه موبایل