شب بروجن امروز در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می‌شود

شب بروجن امروز در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می‌شود

به گزارش گلونی هفتصد و یازدهمین شب از سلسله شب‌های مجله بخارا به شهر بروجن اختصاص دارد.

به دنبال برگزاری شب‌های «بنافت»، «نِشِل»، «نکا»، «آشوراده»، «جزیره خارک»، «آشتیان» و… هفتصد و یازدهمین شب از شب‌های بخارا به شهر «بروجن‌» اختصاص یافته است.

این نشست در ساعت پنج بعدازظهر چهارشنبه یکم آذرماه ۱۴۰۲ با حضور استاد شفیعی کدکنی و با سخنرانی ایرج طاهری بروجنی‌، منوچهر برجیان بروجنی، فرخ‌لقا نوایی بروجنی‌، احسان‌الله خدیوی، مهدی اسکندری و علی دهباشی در تالار فردوسی خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می‌شود.

نمایش فیلم مستند «بروجن» به کارگردانی سجاد منصوریان و اجرای موسیقی به سرپرستی علی ناصری از دیگر بخش‌های این مراسم است.

شهرستان بروجن‌ در دشتی به وسعت ۵۸۰ کیلومتر مربع و در شرق استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

ارتفاع بروجن از سطح دریا ۲۲۲۸ متر و از لحاظ اقلیمی دارای تابستان‌های معتدل و زمستان‌های بسیار سرد است، به طوری که ایام یخبندان در بروجن به ۱۲۰ روز می‌رسد.

متوسط بارش سالیانه بروجن ۲۷۰ میلیمتر است. جاذبه‌های طبیعی این شهر عبارتند از: چشمه سیاسرد، تالاب گندمان و تالاب چغاخور با وسعت ۲۳۰۰ هکتار.

ازجمله صنایع دستی این شهر می‌توان به قالی، گلیم و گیوه و گز بلداجی که معروفترین سوغات بروجن‌ است و شهرت جهانی دارد، اشاره کرد.

شب بروجن‌ در ساعت پنج بعد از ظهر چهارشنبه یکم آذرماه ۱۴۰۲ در خانه اندیشمندان علوم انسانی به نشانی: خیابان نجات‌اللهی (ویلا)، چهارراه ورشو، تالار فردوسی برگزار می‌شود.

اخبار رسانه در گلونی را از این لینک بخوانید

پایان پیام

کد خبر : 281220 ساعت خبر : 1:31 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=281220
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات