شب محمد تاجران فردا برگزار می‌شود

شب محمد تاجران فردا برگزار می‌شود

به گزارش گلونی هفتصد و سیزدهمین شب از سلسله شب‌های مجله اختصاص یافته است به تجلیل از محمد تاجران که در ساعت پنج بعد از ظهر سه‌شنبه هفتم آذر ۱۴۰۲ با سخنرانی: بهمن ایزدی، فریدون رئوف نجفی‌تبار، سعید انصاریان، سید محمد مهدی آقامیری و علی دهباشی در مرکز هنری نقش برگزار می‌شود.

محمد تاجران، سایکل‌توریست و فعّال محیط زیست ایرانی‌ست که توانسته است با سفرهای دور و دراز خود علاوه بر مطالعه انسان‌ها به کارهای شاخص محیط زیستی بپردازد.

او در ۲۴ تیر‌ماه ۱۳۵۵ در مشهد متولد شد. از همان دوران جوانی به ورزش روی آورد و کوهنوردی و دوچرخه‌سواری (کورسی) را به صورت جدی و حرفه‌ای دنبال کرد.

با سفر تا حدی آشنا بود، زیرا پدرش سالها در جاده‌ها با ماشین سنگین خود کار و سفر می‌کرد.

ایشان در دانشگاه مکانیک سیالات خواند و پایه‌گذار شرکتی شد که کار آن طراحی و اجرای پروژه‌های تأسیساتی بود.

تاجران، آذر‌ماه ۱۳۸۵ سفرهایش را آغاز می‌کند. او توانسته است ۹۲ هزار و ۴۰۰ کیلومتر رکاب بزند و از ۵۷ کشور جهان در پنج قاره دیدن کند. سفرهایی که هنوز ادامه دارد و در آمریکای جنوبی دنبال می‌شود.

مرکز هنری نقش: خیابان ولی‌عصر، ابتدای پارک ساعی، جنب شهر کتاب، پلاک ۲۱۶

محمد تاجران

گفتنی است محمد تاجران، سفیر صلح، فعال محیط زیست ایرانی و بنیان‌گذار انجمن «ما به درختان نیازمندیم» است.

انجمن «ما به درختان نیازمندیم» یک انجمن غیرانتفاعی است که محمد تاجران در سال ۲۰۱۴ در کشور سوئیس پایه‌گذاری کرد.

او کودکان را به عشق ورزیدن و احترام گذاشتن به طبیعت با تأکید بر اهمیت دارا بودن محیط زیستی سالم و پایدار برای زندگی بهتر تشویق می‌کند.

این کار را با مراجعه به مدارس، برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای کودکان و گفتگو با آن‌ها انجام می‌دهد و از درخت به عنوان عنصری از طبیعت که نماد بخشندگی و زندگی است استفاده می‌کند.

تا سپتامبر ۲۰۱۶ محمد بالغ بر ۵۰۰ کارگاه را در بیش از ۱۸۲ مدرسه و در ۵۲ کشور برگزار کرده و به کمک کودکان بیش از هزار درخت در کشورهای مختلف کاشته‌ است.

اخبار رسانه در گلونی را از این لینک بخوانید

پایان پیام

کد خبر : 281301 ساعت خبر : 8:10 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=281301
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات