گلونی

مکان های تفریحی تهران برای خانواده

مکان های تفریحی تهران برای خانواده

مکان های تفریحی تهران برای خانواده

جاهای دیدنی تهران | 20 مکان دیدنی تهران که باید دید + عکس و آدرس | اسنپ روم

رفت و آمدهای خانوادگی نه تنها فرصتی برای فرار از زندگی روزمره، بلکه فرصتی برای تقویت پیوند بین اعضای خانواده است.

در شهری شلوغ مانند تهران، یافتن گزینه‌های تفریحی که برای تمام اعضای خانواده مناسب باشد، می‌تواند یک چالش باشد.

به همین دلیل ما بهترین مکان های تفریحی تهران را که برای گردش‌های خانوادگی مناسب هستند، در گلونی برای شما گردآوری کرده ایم.

مروری بر امکانات تفریحی در تهران

اگر به دنبال فعالیت‌های تفریحی درفضای بازو پارک، شهربازی یا جاذبه‌های فرهنگی هستید، باید بگوییم تهران همه اینها را دارد.

این شهر طیف گسترده‌ایی از گزینه‌های جذاب تفریحی را دارا است که برای خانواده‌هایی با کودکان در هر سنی مناسب است. کی خوبه با توجه به امتیازات مشخص بهترین جاهای دیدنی تهران رو به شما معرفی می‌کنه.

از پارک‌های وسیع و فضاهای سبز گرفته تا شهربازی‌های هیجان‌انگیز و پارک‌های موضوعی، چیزی متناسب با ذائقه همه وجود دارد.

پس بیایید به دنیای پر جنب و جوش تفریحات خانوادگی در تهران سر بزنیم!

پارک‌ها و فضای سبز برای گردش‌های خانوادگی

بهترین جاهای دیدنی تهران یک دو تا نیست. تهران دارای انبوهی از پارک‌های دیدنی است که به عنوان پناهگاهی آرام در میان شهری شلوغ مانند تهران عمل می‌کنند.

این پارک‌ها امکان فرار از جنگل بتنی برج‌های سر به فلک کشیده را فراهم می‌کنند و محیطی عالی برای پیک‌نیک، پیاده‌روی‌های آرام و بازی‌های بیرون از خانه را برای خانواده‌ها فراهم می‌کنند.

پارک‌های محبوب برای پیک نیک خانوادگی

وقتی صحبت از گردش‌های خانوادگی به میان می‌آید، چه چیزی بهتر از لذت بردن از یک پیک نیک لذت بخش در فضای باز عالی است؟

یکی از بهترین جاهای دیدنی تهران پارک‌هایی مانند ملت، ساعی، نهج البلاغه، جوانمردان، بوستان دریاچه خلیج فارس، جمشیدیه و پارک شهر بوستان‌های جنگلی مثل خجیرو لویزان و چیتگر و.. است که از انتخاب‌های محبوب خانواده‌های تهرانی هستند.

این پارک‌ها مکان‌های پیک نیک بزرگ، مناظر زیبا و امکاناتی مانند زمین‌های بازی، کافه‌ها و سرویس‌های بهداشتی را ارائه می‌دهند.

پتوها و سبدهای پیک نیک خود را جمع آوری کنید و با عزیزان خود خاطراتی ماندگار بسازید.

برای تفریح خانوادگی خاطره انگیز به شهربازی سر بزنید

اگر به دنبال افزایش آدرنالین هستید، به شهربازی‌های تهران سربزنید از چرخ و فلک و ترن هوایی گرفته تا ماشین‌های سپر و فنجان‌های چای چرخان، این پارک‌ها بهشتی برای جویندگان هیجان در هر سنی هستند.

بیشتر مال‌های تهران دارای شهربازی‌های سرپوشیده هستند. خوب طبیعتا نمی‌توانید آن هیجانی که در شهربازی ارم تجربه خواهید کرد را در این فضای سرپوشیده به دست آوردید ولی خوب باور کنید حتی بزرگ سالان نیز در این شهربازی‌های مینیاتوری فضایی برای تفریح پیدا خواهند کرد. سرزمین عجایب شاید جز اولین شهربازی سرپوشیده‌ای بود که در تهران شروع به فعالیت کرد.

پارک‌های آبی برای ماجراجویی‌های خانوادگی

از گرمای تابستان فرار کنید و در پارک‌های آبی تهران شیرجه بزنید. این پارک‌ها با سرسره‌های آبی هیجان‌انگیز، رودخانه‌های خروشان، استخرهای موج، و پدهای آب‌پاش، اوقات خوبی را برای تمام اعضای خانواده فراهم می‌کنند (با تفکیک جنسیتی).

چند پارک آبی قابل توجه در تهران عبارتند از: او پارک یکی از جدیدترین پارک‌های آبی در تهران است که با امکاناتی در سطح بزرگترین پارک‌های آبی خاورمیانه طرفداران خاص خود را دارد. پارک آبی آزادگان واقع در اتوبان کرج نیز یکی از پارک‌های آبی قدیمی است.

کاخ موزه سعد آباد

جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی مناسب خانواده‌ها

اگر مشتاق فرهنگ و تاریخ هستید، تهران دارای جاذبه‌های متعددی است که برای خانواده‌ها هم فضای آموزشی خوبی را فراهم می‌کند و هم لذت بخش است.

کاخ خیره کننده گلستان را کاوش کنید، در پاییز قدم زدن در کاخ سعد آباد را فراموش نکنید، در موزه‌های ملی جذاب تهران بگردید، حداقل یکبار فرزندانتان را به دیدن خانه‌های تاریخی خیره کننده شهر ببرید یا در بازار بزرگ تاریخی قدم بزنید.

موزه مینیاتور و سینما، موزه هنرهای معاصر تهران و موزه تاریخ طبیعی تهران تنها چند نمونه هستند.

این مکان‌های دیدنی پنجره‌ای جذاب رو به گذشته غنی تهران برای شما می‌گشایند و تجربه‌ای آموزشی و هیجان‌انگیز را برای همه ارائه می‌دهند.

کتابخانه جندیشاپور

رستوران‌ها و کافه‌های مناسب برای خانواده

تهران دارای رستوران‌ها و کافه‌های خانوادگی متعددی است که فضایی دلپذیر را برای خانواده‌ها فراهم می‌کند.

این رستوران‌ها با دکوراسیون‌های زیبا و متنوع، و منوهای مناسب برای بچه‌ها و بزرگ سالان، غذا خوردن با بچه‌های کوچک را راحت می‌کنند.

بنابراین اگر هوس غذاهای سنتی ایرانی یا بین‌المللی داشته باشید، رستوران یا کافه‌ای در تهران وجود دارد که ترجیحات سلایق غذایی خانواده شما را برآورده می‌کند.

رستوران‌های نایب و شاندیز و رفتاری شاید جز نام آشناترین رستوران‌ها در شهر تهران باشند که یک بار تجربه کردن غذای دلپذیر آنها خالی از لطف نیست.

آگهی در گلونی

خروج از نسخه موبایل