فراخوان هجدهمین جایزه شعر خبرنگاران منتشر شد

فراخوان هجدهمین جایزه شعر خبرنگاران منتشر شد

دبیرخانه‌ی جایزه‌ی‌ کتاب سال شعر ایران به انتخاب «خبرنگاران»، با نکوداشت یاد «یدالله رؤیایی»، «محمدعلی اسلامی نُدوشن» و «احمدرضا احمدی»، از برگزیدگان ادوار این جایزه، فراخوان هجدهمین دوره را منتشر کرد.

به گزارش گلونی هجدهمین دوره‌ی جایزه‌ی کتاب سال شعر ایران به انتخاب «خبرنگاران»، همچون دوره‌های گذشته، در سه بخش اصلی «کتاب سال»، «ویژه» (شاعران بدون کتاب شعر) و «تجلیل» (از یک عمر فعالیت شعری)، با داوری جمعی از شاعران خبرنگار و فعال رسانه‌ در حوزه‌ی فرهنگ و ادبیات، برگزار می‌شود. در این دوره نیز بخش جنبی «پژوهش درباره‌ی شعر» که از سال گذشته به جایزه اضافه شده است، همچنان برقرار است؛ این دوره با موضوع: «شعر زنان ایران».

دبیرخانه‌ی این دوره از جایزه‌ی کتاب سال شعر خبرنگاران با دبیری علیرضا بهرامی، از شاعران و ناشرانی که در سال ۱۴۰۱ مجموعه شعر منتشر کرده‌اند، دعوت کرده است تا با توجه به این شرایط، در بخش کتاب سال جایزه شرکت کنند:

– کتاب در سال ۱۴۰۱ منتشر و در شناسنامه‌ی آن درج شده باشد.

– چاپ اول و به زبان فارسی در ایران منتشر شده باشد.

– برگزیده‌ اشعار یا مجموعه‌ی گروهی نباشد.

علاقه‌مندان به شرکت در این بخش، باید یا پنج نسخه از اثر خود را تا تاریخ ۲۱ دی‌‌ماه۱۴۰۲ به نشانی تهران، صندوق پستی۱۳۳۵۵۱۸۷، دبیرخانه‌ی جایزه‌ی کتاب سال شعر خبرنگاران، بفرستند، یا یک نسخه از کتاب خود را به همین نشانی بفرستند و در عین حال، فایل پی‌دی‌اف کتاب را در سایت «واشه» (سامانه‌ی مدیریت جشنواره‌ها و رویدادهای ایران – سمجرا) در نشانی زیر، پس از ثبت‌نام، بارگذاری کنند:

vasheh.ir

علاقه‌مندان به شرکت در بخش «پژوهش درباره‌ی شعر» نیز بدون هیچ‌گونه محدودیت در زمان انتشار اثر، کتاب پژوهشی با موضوع «شعر زنان ایران ایران» را به شرح و زمان‌بندی بالا (همانند کتاب‌های شعر) برای دبیرخانه‌ی جایزه می‌توانند بفرستند.

بنا بر اعلام دبیرخانه‌ی جایزه‌ی شعر«خبرنگاران»، فراخوان بخش ویژه‌ی شاعران بدون کتاب دوره‌ی هجدهم که برای کشف استعدادهای شعری برگزار می‌شود، مختص آن دسته از شاعران که در هر سنی، تاکنون مجموعه‌ی شعر در ایران منتشر نکرده‌اند، به‌زودی منتشر خواهد شد.

دبیرخانه‌ی جایزه‌ی کتاب سال شعر ایران به انتخاب «خبرنگاران» در فراخوان هجدهمین دوره خود یاد زنده‌یادان «احمدرضا احمدی» (برگزیده‌ی بخش یک عمر دستاورد شعری در سومین و برگزیده‌ی بخش کتاب سال در پانزدهمین دوره‌ی جایزه)، «محمدعلی اسلامی نُدوشن» (برگزیده‌ی بخش یک عمر دستاورد شعری در چهاردمین دوره‌ی جایزه) و «یدالله رؤیایی» (برگزیده‌ی بخش یک عمر دستاورد شعری در هشتمین دوره‌ی جایزه) را گرامی داشته است.

در دوره‌ی هفدهم این جایزه، کتاب «رسوب غارنشینی در ژن» اثر حسن متین راد در بخش کتاب سال و نیز «کاظم سادات اشکوری» در بخش یک عمر دستاورد شعری، برگزیده شدند.

پایان پیام

کد خبر : 281490 ساعت خبر : 4:39 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=281490
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات