گلونی

کتاب سفارت نامه ایران منتشر شد

کتاب سفارت نامه ایران منتشر شد

کتاب سفارت نامه ایران منتشر شد

کتاب سفارت نامه ایران منتشر شد

به گزارش گلونی طبق اطلاعات کانال بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار، انتشارات بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار، کتاب سفارت نامه ایران را منتشر کرد.

سفارت‌نامه ایران: اسناد، مکاتبات و صورت مجالس مذاکرات ارزنة‌الروم ۱۲۵۹-۱۲۶۳ هجری قمری.

ایران و عثمانی پس از چند سده روابط پر فراز و نشیب، با وساطت روس و انگلیس، برای حل اختلافات در کنفرانس ارزنة‌‌الروم حضور یافتند (۱۲۵۹ق) و پس از چهار سال مذاکره، عهدنامه دوم ارزنة‌‌الروم را به امضا رساندند (۱۲۶۳ق).

هریک از نمایندگان چهار دولت، اسناد و صورت مجالس مذاکرات را برای دولت‌های خود ارسال کرده است. این کتاب، ترجمه فارسی روایت نماینده عثمانی از این مذاکرات چهارساله است که می‌تواند در شناخت بهتر تاریخ روابط سیاسی و دیپلماسی ایرانِ دوره قاجار مؤثر باشد.

[سفارت‌نامه ایران: اسناد، مکاتبات و صورت مجالس مذاکرات ارزنة‌الروم ۱۲۵۹-۱۲۶۳ هجری قمری، انوری‌زاده سیدمحمد انوری سعدالله افندی (انوری افندی)، تصحیح و ترجمه از ترکی عثمانی دکتر نصرالله صالحی و صفیه خدیو، تهران: انتشارات دکتر محمود افشار، ۱۴۰۲]

علاقه‌مندان می‌توانند از نوزدهم آذر تا سوم دی، این کتاب را با ۳۰٪ تخفیف از دفتر مرکزی بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار تهیه کنند.

برای سفارش‌های بیش از سیصد هزار تومان ارسال رایگان است.

تلفن مرکز پخش و فروش: ۲۲۷۱۷۱۱۴-۲۲۷۱۶۸۳۲

گفتنی است امروز این سفارتنامه‌ها، گذشته از اینکه هریک اصیل‌ترین و معتبرترین سند دست اول برای تحقیق در روابط سیاسی دو کشور ایران و عثمانی در دوره‌های مختلف است، به‌عنوان داوری کسانی که در هرحال برگزیدگان دولت و ملت خود بوده‌اند، درباره وضعیت سیاسی و اجتماعی و فرهنگی ایران، و شناخت رجال هر دوره ارزش بسیار دارد.

معرفی سایر کتاب‌ها را در گلونی بخوانید

پایان پیام

خروج از نسخه موبایل