گلونی

تغییرات آب و هوا همین الان بر ما تاثیر می‌گذارد

تغییرات آب و هوا همین الان بر ما تاثیر می‌گذارد

تغییرات آب و هوا همین الان بر ما تاثیر می‌گذارد

تغییرات آب و هوا همین الان بر ما تاثیر می‌گذارد

به گزارش گلونی با داشتن بیش از یک قرن داده ثبت شده در مورد وضعیت آب و هوا، دانشمندان به راحتی می‌توانند بگویند که تغییرات آب و هوا همین الان بر ما تأثیر می‌گذارد. این تأثیرات شامل افزایش دما، افزایش سطح دریا، تغییرات در الگوهای بارندگی و افزایش وقوع رویدادهای شدید آب و هوایی است.

این امر سازگاری و کاهش را هر چه بیشتر ضروری می‌کند. سازگاری به معنای تغییر نحوه زندگی ما برای مقابله با اثرات تغییرات آب و هوایی است که قابل توقف نیستند. کاهش به معنای کاهش فوری انتشار گازهای گلخانه ای برای کاهش تأثیرات آینده تا آنجا که ممکن است.

‌خشی از این تغییرات به انتخاب‌های ما به عنوان افراد مربوط می‌شود – به عنوان مثال، سفر و غذا – و برخی دیگر نیاز به رهبری سیاسی و تصمیم‌گیری برای کمک به ما در ایجاد این تغییرات دارد.

تغییرات آب‌وهوا یک واقعیت جدید برای ما و نسل‌های آینده است. ما باید اکنون برای مقابله با تأثیرات آن اقدام کنیم.

گرم‌ترین سال ثبت شده در ایرلند

گزارش آب و هوای ایرلند 2023 نشان می‌دهد که این کشور گرم‌ترین سال ثبت شده خود را تجربه کرده است. میانگین دمای سالانه برای اولین بار از 11 درجه سانتیگراد (51.8 درجه فارنهایت) فراتر رفت و از گرم‌ترین سال قبل، 2022، پیشی گرفت.

این سال همچنین سال افراط و تفریط بود، با گرم‌ترین ژوئن و مرطوب‌ترین مارس و جولای که نیز ثبت شد.

سال 2023 گرم‌ترین سال ثبت شده در جهان؟

گزارش تغییرات آب و هوا در اتحادیه اروپا در نوامبر گفت که «تقریباً مطمئن» است که سال 2023 گرم‌ترین سال ثبت شده در جهان خواهد بود.

این پیش‌بینی پس از دمای اکتبر «استثنایی» بالا انجام شد.

به گفته سرویس تغییرات آب و هوای اتحادیه اروپا، دمای متوسط هوای جهانی 0.4 درجه سانتیگراد گرم‌تر از رکورد قبلی اکتبر 2019 بود.

رکوردهای اقلیمی که در ۲۰۲۳ شکسته شدند

پایان پیام

منبع: اینجا

خروج از نسخه موبایل