حمام ایرانی کیدیچی در جزیره زنگبار

حمام ایرانی کیدیچی در جزیره زنگبار

به گزارش گلونی یکی از ویژگی‌های ایران بزرگ از دیرباز تاکنون، سیطره عظیم فرهنگی این کشور بر کشورهای اطراف و حتی کشورهای دوردستی است که از گذشته‌های دور تاکنون، در قلمرو نفوذ ایران قرار داشته و دارند.

این گستره فرهنگی ـ تمدنی، سبب تاثیرگذاری فرهنگ و تمدن سیال ایران بر بخش وسیعی از جهان از قدیم و پابرجایی دستاوردهای آن تاکنون شده است.

یکی از این شاخصه‌های قدرتمند، میراث ملموس فرهنگی ایران است که علاوه بر کشورهای همسایه، مناطق دوردستی نظیر شرق آفریقا را نیز در بر گرفته است.

حمام ایرانی کیدیچی در جزیره زنگبار

در این مقاله با تکیه بر اطلاعات موجود و مطالعات میدانی، حمام تاریخی کیدیچی بررسی شده است. نویسنده کوشیده به طور مستدل به این سؤال پاسخ دهد که هدف از ساخت این ابنیه چه بوده است؟

روش تحقیق این مقاله کتابخانه‌ای مبتنی بر توصیف و تحلیل است و نویسنده تلاش کرده با وجود کمبود شدید منابع، اطلاعات دست اولی درباره این اثر تاریخی ارائه کند.

در ارتباط با پیشینه این بحث قابل ذکر است که تاکنون هیچ تحقیق مستقلی درباره این حمام ایرانی انجام نشده است.

از این روی پژوهشگر تلاش کرده که تصویری جامع از این بنای ایرانی ترسیم کند. هرچند نویسنده ادعایی در مورد نوآوری این مقاله ندارد، باید گفت بررسی بنایی ایرانی در کشور تانزانیا که در محافل علمی داخلی کاملاً مهجور مانده است، پارادایم نوآورانه این مقاله محسوب می‌شود.

برای دانلود مقاله کلیک کنید

نویسنده: امیربهرام عرب احمدی

با معماری ایرانی و ویژگی آن بیشتر آشنا شوید

پایان پیام

کد خبر : 281996 ساعت خبر : 11:01 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=281996
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات