گلونی

چرا به امکانات و خدمات اضافی هتل توجه کنیم؟

چرا به امکانات و خدمات اضافی هتل توجه کنیم؟

چرا به امکانات و خدمات اضافی هتل توجه کنیم؟

چرا به امکانات و خدمات اضافی هتل توجه کنیم؟

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های فکری مسافران بعد از تهیه بلیط قطار یا هواپیما، رزرو یک هتل مناسب در مقصد موردنظر است. هتل‌ها انواع مختلفی دارند و قیمت هر یک، با توجه به امکانات و خدماتی که ارائه می‌دهند،‌ متفاوت است. برای رزرو هتل موردنظر خود، ابتدا باید امکانات و خدمات اضافی انواع هتل شامل، هتل‌‌های 5 ستاره، هتل‌‌های 4 ستاره، هتل‌های 3 ستاره، هتل‌های 2 ستاره و هتل‌های 1‌ ستاره را با یکدیگر مقایسه کرده و درنهایت، هتلی را برای رزرو انتخاب کنید که قیمت آن، با بودجه شما متناسب باشد. در این مطلب، انواع مختلف هتل را ازلحاظ قیمت، امکانات و خدمات ارائه‌شده، موردبررسی قرار خواهیم داد.

تأثیر امکانات و خدمات اضافی در قیمت انواع هتل

یکی از عوامل مهمی که در قیمت رزرو انواع هتل تأثیر بسزایی دارد، میزان امکانات و خدمات اضافی است که هتل‌‌های مختلف در کنار خدمات عمومی، در اختیار مسافران خود قرار می‌دهند. درواقع، هرچقدر در یک هتل، امکانات و خدمات اضافی به مسافران ارائه شود، هزینه بیشتری برای اقامت از مسافران دریافت خواهد شد. انواع هتل بر اساس امکانات و خدمات، به پنج گروه تقسیم می‌شوند که در زیر به آن‌ها می‌پردازیم.

هتل‌های پنج ستاره

به هتل‌های لوکس و درجه‌یکی که باکیفیت‌ترین امکانات و خدمات رفاهی را در اختیار مسافران خود قرار می‌دهند، هتل پنج ستاره می‌گویند. برای اقامت در این هتل‌ها، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. کیفیت اتاق‌ها و سوئیت‌ها در هتل‌های پنج ستاره، با استانداردهای روز جهان مطابقت دارد. خدمات و امکانات این نوع هتل‌‌ها عبارت‌اند از:

قبل از رزرو هتل پنج ستاره، امکانات و خدمات اضافی آن را به خوبی موردبررسی قرار دهید تا هزینه‌ بالایی که‌ پرداخت می‌کنید، ارزش آن هتل را داشته باشد. رزرو این نوع هتل‌ها برای افرادی مناسب است که بودجه کافی دارند و می‌خواهند از تمام امکانات رفاهی هتل، نهایت استفاده را ببرند. در غیر این صورت، رزرو هتل پنج ستاره فقط باعث افزایش بی‌رویه هزینه‌های سفر خواهد شد.

هتل‌های چهار ستاره

امکانات و خدمات رفاهی ارائه‌شده در هتل‌های چهار ستاره نسبت به هتل های پنج ستاره، کمتر و نسبت به هتل‌های سه و دو ستاره، بیشتر است. همچنین، هتل‌های چهار ستاره اغلب در مرکز شهرها قرارگرفته‌اند. برخی از امکانات و خدمات این نوع هتل‌‌ها، شامل موارد زیر است:

یکی از تفاوت‌های مهمی که بین امکانات و خدمات اضافی هتل‌‌های پنج ستاره و چهار ستاره وجود دارد، این است که با توجه به دریافت هزینه بیشتر، ارائه خدمات اضافی و شخصی در یک هتل پنج ستاره، کاملاً منطبق با درخواست‌های مشتریان است؛ اما در یک هتل چهار ستاره، زمانی امکانات و خدمات اضافی به‌صورت شخصی به مهمانان هتل ارائه می‌شود که خودشان این درخواست را داشته باشند‌.

هتل های سه ستاره

هتل‌های سه ستاره

هتل‌هایی که امکانات و خدمات رفاهی متوسطی را به مسافران ارائه می‌دهند، هتل‌‌های سه ستاره هستند. مهم‌ترین هدف مدیران این هتل‌ها، فراهم کردن شرایطی مناسب و قابل‌قبول برای اقامت با هزینه‌ای متوسط است. برای افرادی که نمی‌خواهند برای دریافت امکانات اضافی، هزینه بیشتری پرداخت کنند و به دنبال صرفه‌جویی در هزینه سفر خود هستند، رزرو این نوع هتل، مناسب‌ترین گزینه محسوب می‌شود. اتاق‌های شیک، حمام، تلویزیون، مبل راحتی، میز مطالعه، کمد، استخر، باشگاه، سالن تناسب‌اندام، لوازم بهداشتی در اتاق‌ها، یخچال، سرویس بهداشتی و…، از مهم‌ترین خدمات و امکانات هتل‌های سه ستاره به شمار می‌روند.

هتل های دو ستاره

هتل‌های دو ستاره

هتل‌‌های دو ستاره، ازنظر مساحت نسبت به هتل‌های سه ستاره، کوچک‌تر و از هتل یک ستاره، کمی بزرگ‌تر هستند. تعداد اتاق در این نوع هتل‌ها، زیاد نیست و از هزینه مقرون به‌صرفه‌تری نسبت به هتل‌های سه ستاره، برخوردار هستند. در این هتل‌ها، صبحانه ارائه می‌شود؛ اما دریافت ناهار و شام، به ترجیح مسافران بستگی دارد و با هزینه همراه است. خدمات و امکانات عمومی که در اکثر هتل‌ها وجود دارد، در هتل‌های دو ستاره نیز ارائه می‌شود؛ اما با توجه به قیمت ارزان، خدمات و امکانات اضافی ندارند. ازجمله خدمات و امکانات عمومی هتل‌‌های دو ستاره می‌توان به اتاق‌هایی با سایز متوسط، پذیرش شبانه‌روزی، دسترسی به اینترنت، نظافت روزانه، کمد، یخچال و تلویزیون در اتاق‌ها و… اشاره کرد.

هتل‌های یک ستاره

هتل‌‌های یک ستاره نسبت به تمام هتل‌ها، مساحت کوچک‌تری دارند و هیچ امکانات و خدماتی اضافی به مسافران، ارائه نمی‌دهند. با اقامت در این هتل‌ها فقط به خدمات ضروری و امکانات اولیه مانند، اتاق، حمام، تختخواب، ملافه تمیز و غذای سلف‌سرویس، دسترسی خواهید داشت. هزینه اقامت در هتل‌های یک ستاره، بسیار ارزان است.

رزرو آنلاین انواع هتل در وب‌سایت فلای تودی

در این مطلب، درباره تأثیر امکانات و خدمات اضافی در قیمت انواع هتل‌‌ها صحبت کردیم و به مقایسه هتل‌های پنج ستاره تا یک ستاره پرداختیم. با مطالعه این مطلب می‌توان نتیجه گرفت که هتل‌‌های پنج ستاره به دلیل ارائه کامل‌ترین امکانات و خدمات اضافی، بیشترین هزینه اقامت را از مسافران دریافت می‌کنند‌. مسافران با توجه به بودجه خود و مقایسه هتل‌‌ها، می‌توانند تصمیم بگیرند که کدام هتل را در شهر مقصد برای اقامت خود رزرو کنند. اگر قصد دارید مراحل رزرو هتل را به‌صورت آنلاین انجام دهید، به وب‌سایت معتبر فلای تودی مراجعه کنید. یکی از ویژگی‌های مهم فلای تودی این است که کاربران می‌توانند در این وب‌سایت، امکانات و خدمات هتل‌ها را با یکدیگر مقایسه کرده و درنهایت، مناسب‌ترین هتل را برای اقامت انتخاب کنند.

آگهی در گلونی

خروج از نسخه موبایل