اصفهان نگین گردشگری ایران، همچنان در صدر

اصفهان نگین گردشگری ایران، همچنان در صدر

آمارهای ارائه شده از سوی کمیته آمار ستاد سفر اصفهان نشان می‌دهد که در نوروز ۱۴۰۳، اصفهان با استقبال بی‌نظیر گردشگران روبرو بوده است. در این بازه زمانی، بیش از ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری این استان بازدید کرده‌اند.

به گزارش گلونی این آمار نشان می‌دهد که اصفهان، همچنان به عنوان یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری ایران، جایگاه خود را حفظ کرده است. تنوع جاذبه‌های گردشگری، از بناهای تاریخی باشکوه تا طبیعت بکر و دیدنی، اصفهان را به مقصدی جذاب برای هر سلیقه‌ای تبدیل کرده است.

در میان بناهای تاریخی، میدان نقش جهان، پل خواجو، سی و سه پل، مسجد شیخ لطف‌الله و عمارت عالی قاپو، بیشترین تعداد بازدیدکنندگان را داشته‌اند. این بناها که یادگاری از دوران صفوی هستند، شاهکارهای معماری ایرانی-اسلامی را به نمایش می‌گذارند.

اصفهان نگین گردشگری ایران

علاوه بر بناهای تاریخی، طبیعت بکر و دیدنی اصفهان نیز مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. زاینده‌رود، باغ فین کاشان، کویر ابوزیدآباد و آبشارهای سمیرم، از جمله جاذبه‌های طبیعی این استان هستند که در نوروز ۱۴۰۳ پذیرای خیل عظیمی از گردشگران بوده‌اند.

اقامت بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار گردشگر در استان اصفهان، نشان‌دهنده رونق صنعت گردشگری در این استان است. این امر، علاوه بر ایجاد اشتغال و درآمدزایی، می‌تواند به توسعه زیرساخت‌های گردشگری و معرفی هرچه بهتر اصفهان به جهانیان کمک کند.

با توجه به ظرفیت‌های بالای گردشگری در استان اصفهان، انتظار می‌رود که در سال‌های آینده شاهد افزایش تعداد گردشگران این استان باشیم. مسئولان استان باید با برنامه‌ریزی دقیق و توسعه زیرساخت‌ها، از این فرصت برای رونق اقتصادی و فرهنگی اصفهان استفاده کنند.

۴۰ کتاب مرجع و پژوهشی درباره اصفهان

پایان پیام

کد خبر : 283207 ساعت خبر : 0:05 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=283207
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات