مدیرعامل گوگل: صنعت هوش مصنوعی پر از هیاهو و کلاهبرداری است

مدیرعامل گوگل: صنعت هوش مصنوعی پر از هیاهو و کلاهبرداری است

به گزارش گلونی دکتر یونس شکرخواه در کانال خود نوشت:

دمیس حسیبیس (Demis Hassibis) مدیرعامل گوگل دیپ‌مایند گفت: «تبلیغات پیرامون هوش مصنوعی ممکن است از نوآوری‌های واقعی که در سراسر این صنعت رخ می‌دهد منحرف شود.»

او می‌افزاید: «این امر علم و تحقیقات را که خارق‌العاده است، مبهم می‌کند. هوش‌مصنوعی به نوعی به اندازه کافی یک سرمایه‌داری با بازدهی بالا نیست، اما از برخی جهات بیش از حد تبلیغاتی است.

اگرچه متن و ابزارهای هوش مصنوعی مولد متن و تصویر مانند چت‌جی‌پی‌تی و اوپن‌ای‌آی مطمئناً بر گفتگوهای عمومی سیطره دارند، اما هوش مصنوعی یک زمینه متنوع است.

در حالی که بسیاری از استارت‌آپ‌ها اساساً فقط یک رابط برنامه‌نویسی کاربردی (API) را به یک محصول نیمه‌پخت تزریق می‌کنند و آن را شرکت می‌نامند، برخی دیگر کارهای فوق‌العاده جالبی انجام می‌دهند، مثل استفاده از یادگیری ماشین برای کمک به بیماران فلج چهاراندامی تا دوباره بازوهای و پاهای خود را حرکت دهند و یا کمک به کشفیات علمی و پزشکی.

اما سبک اسپاگتی به دیوار پاشیدن که با آن پول نقد بدون مسیرهای کسب درآمد مشخص به استارت‌آپ‌ها ریخته می‌شود، مطمئناً درها را به روی کلاهبرداری‌ها و سقوط‌ها باز می‌کند – و این شرم‌آور است که ببینیم نوآوری واقعی از دست سرمایه‌گذاران خطرپذیر بیش از حد رنج می‌کشد.

من فکر می‌کنم ما فقط داریم سطح چیزی را می‌خراشیم، که معتقدم در دهه آینده تحقق خواهد یافت… .»

همچنین در بخش رسانه بخوانید:

هوش مصنوعی تهدیدی علیه روزنامه‌نگاران و صنعت خبر

مرور الگوریتم پاداش و مجازات گوگل

پایان پیام

کد خبر : 283157 ساعت خبر : 7:59 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=283157
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات