حفظ اماکن تاریخی کردستان برای نسل های آینده ضروری است

حفظ اماکن تاریخی کردستان برای نسل های آینده ضروری است

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان بر ضرورت حفظ اماکن تاریخی استان برای انتقال به نسل‌های آینده تاکید کرد.

به‌گزارش گلونی به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کردستان، منصور مهرزاد روز پنجشنبه ٣٠ فروردین‌ماه ١٤٠٣ در بازدید از بناهای تاریخی استان اظهار کرد: کردستان استانی است که می‌توان در گوشه و کنار آن و به ویژه در ابنیه‌ها و محوطه‌های باستانی عمق تاریخ را شاهد بود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان افزود: بناهای تاریخی این استان جزو زیباترین و پربازدیدترین اماکن ایران هستند، که هرساله گردشگران بسیاری از داخل و خارج از کشور به برای دیدن آن‌ به کردستان سفر می‌کنند.

او بر حفظ میراث گذشته و تحویل آن به نسل آینده تأکید کرد و گفت: در سال گذشته به‌رغم کمبود اعتبارات مرمتی، بخشی از بناهای تاریخی مرمت شد تا از تأثیرات شرایط آب‌وهوایی نامساعد در امان بمانند.

مهرزاد یادآور شد: معرفی بناها وگنجینه‌های ارزشمند کردستان پس از مرمت آن‌ها براساس ضوابط و قوانین حفاظت و مرمت بناها و بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی کشور توسط کارشناسان، یکی از اهداف اصلی این مجموعه است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان بیان کرد: امید است با انجام مرمت‌ها و احیای علمی بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی در سطح استان، شرایط مطلوب‌تری برای معرفی میراث ارزشمند ملموس و ناملموس کردستان فراهم شود.

اورامان در کردستان یکی از زیباترین مناطق گردشگری ایران با معماری خاص است

آسیب به آثار تاریخی در قالب تور گردشگری مجاز نیست

دریاچه زریوار مریوان کردستان دریاچه‌ای با چشمه‌های جوشان

پایان پیام

کد خبر : 283492 ساعت خبر : 10:30 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=283492
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات