کاشان رکورد بازدیدها را شکست

کاشان رکورد بازدیدها را شکست

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان از رکورد شکنی بازدید گردشگران از آثار تاریخی کاشان در ۱۴ اردیبهشت خبر داد.

به گزارش گلونی به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، امیر کرم‌زاده با اعلام این مطلب گفت: بررسی آمارها حاکی است از عصر روز پنج‌شنبه ۱۳ تا پایان روز جمعه ۱۴ اردیبهشت بیش از ۳۰ هزار نفر گردشگر از آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری کاشان بازدید کردند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان ادامه داد: مجموعه جهانی باغ‌فین رتبه اول بازدیدهای گردشگران از جاذبه‌های استان اصفهان را به خود اختصاص داده است.

او افزود: بازدید گردشگران از بناهای تاریخی دو شهر کاشان و اصفهان، طی یک روز از مرز ۵۰ هزار نفر گذشت و کاشان و اصفهان رتبه‌های اول و دوم بازدیدهای تعطیلات اخیر را به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین جاذبه‌های تاریخی و گردشگری استان اصفهان روز شنبه ۱۵ اردیبهشت، همزمان با ایام شهادت امام جعفر صادق(ع) تعطیل و گردشگران و دوستداران میراث فرهنگی می توانند از روز یک‌شنبه بازدید کنند.

کاشان رکورد بازدیدها را شکست

گفتنی است کاشان، مرکز شهرستان کاشان در استان اصفهان است. کاشان را دارالمومنین، شهر گل و گلاب، شهر خانه‌های تاریخی و پایتخت فرش جهان می‌خوانند.

این شهر زادگاه یکی از کهن‌ترین تمدن‌های جهان بنام سیلک با قدمتی بیش از هفت هزار سال است. این شهر اولین تمدن یکجانشینی و شهرنشینی را دارد.

کاشان با بیش از ۱۷۰۰ اثر تاریخی که ۳۳۳ اثر آن ثبت ملی و باغ فین هم ثبت یونسکو شده‌ است.

کاشان در طول تاریخ سکونت‌گاه مردمانی از نژادها و ادیان مختلف بوده، این شهر در قرون گذشته یکی از سکونت‌گاه‌های یهودیان ایران بوده‌ است.

یهودیان کاشان عمدتاً از دسته یهودیان اخراجی از اسپانیا بودند که در این منطقه سکنی گزیدند و در دهه‌های بعدی به مرور زمان اکثراً مسلمان شدند.

محله‌ میدان کهنه کاشان و بازخوانی مرکز محله‌ تاریخی

پایان پیام

کد خبر : 283670 ساعت خبر : 7:46 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=283670
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات