کتاب «جایگاه هنر در روابط فرهنگی میان ایران و آلمان» منتشر شد

کتاب «جایگاه هنر در روابط فرهنگی میان ایران و آلمان» منتشر شد

کتاب «جایگاه هنر در روابط فرهنگی میان ایران‌ و آلمان» نوشته هادی بابایی فلاح عضو هیئت علمی گروه پژوهشی هنرهای سنتی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری در ۵۱۸ صفحه منتشر شد.

به گزارش گلونی به نقل از میراث آریا و به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری، کتاب «جایگاه هنر در روابط فرهنگی میان ایران و آلمان» که به کوشش هادی بابایی فلاح نگارش پیدا کرده، با مبنا قرار دادن اسناد مطبوعاتی مربوط به روابط فرهنگی میان ایران و آلمان از دوره ناصرالدین شاه قاجار تا انتهای دوره پهلوی، بازتاب وقایع هنری در مطبوعات این بازه تاریخی را شناسایی، طبقه‌بندی و مورد تحلیل قرار داده است.

فصل اول این کتاب به کلیات روابط فرهنگی و هنری ایران‌ و آلمان پرداخته و در فصل دوم که «بازتاب روابط پایه‌ای دو کشور در مطبوعات» نام دارد، ریشه‌های اولیه روابط دو کشور شامل بازتاب روابط سیاسی، روابط اقتصادی، روابط آموزشی و دانشگاهی و روابط ورزشی و اجتماعی مورد بررسی قرار گرفته است.

فصل سوم از این کتاب با عنوان «اخبار فرهنگی و هنری در نشریات» به شکل تخصصی بازتاب روابط دو کشور در عرصه‌های موسیقی، نمایش، سینما، شعر و ادبیات، صنایع دستی و هنرهای سنتی، مد و پوشاک، معماری و مهندسی، نقاشی، پیکر تراشی، کاریکاتور، گرافیک، عکاسی و باستان شناسی را مورد اشاره قرار داده است.

از نتایج این پژوهش، ترسیم گوشه‌های مهم و کمتر شناخته شده تاریخ هنر معاصر ایران در مواجهه با یک کشور خارجی است که در ۵۱۸ صفحه و توسط انتشارات امیرکبیر چاپ و عرضه شده است.

پایان پیام

کد خبر : 284285 ساعت خبر : 11:20 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=284285
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات