شب پارک ملی گلستان برگزار می‌شود

شب پارک ملی گلستان برگزار می‌شود

به گزارش گلونی هفتصد و چهل و هفتمین شب از شب‌های بخارا به‌ پارک ملی گلستان اختصاص یافته است که با همکاری مجله بخارا، فصلنامه صنوبر و خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می‌شود.

این نشست پنج بعداز‌ظهر روز یکشنبه بیست و هفتم خرداد برگزار می‌شود و سخنرانان این جلسه هوشنگ ضیایی، مهدی تیموری، زهرا قلیچی‌پور، پوریا سپه‌وند، دنا ضیایی، مانیا شفاهی و علی دهباشی خواهند بود.

پارک ملی گلستان با حدود ۶۷ سال سابقه رسمی حفاظت به عنوان قدیمی‌ترین منطقه حفاظت شده، اولین پارک ملی و اولين ذخيره‌گاه زيست‌كره كشور تحت حفاظت قرار گرفته است.

این منطقه با تنوع زیستی کم‌نظیر كه به عنوان نگین مناطق حفاظت شده شناخته‌می‌شود، طی سال‌های حفاظت دچار فراز و فرودهای بسیاری بوده است، شکار بی‌رویه و دست‌اندازی‌های بسیار گاهی موقعیت این اکوسیستم ارزشمند را تا ورطه نابودی بسیاری از گونه‌های زیستی نادر منطقه پیش برده است.

در سال ۱۳۹۶ ‌پس از ايجاد شورای راهبری پارک ملی گلستان که با هم‌فکری گروهی از متخصصان وبا حضور ذی‌نفعان و جوامع محلی برای اولين بار در کشور تشکيل گرديد شرایط آن به نحو بی‌سابقه‌ای رو به بهبودی نهاده است. امید که این میراث جهانی منحصر به فرد بیش از همیشه به شایستگی حفاظت شود.

در این مراسم رونمایی از کتاب سیمای طبیعی پارک گلستان‌ و ویژه‌نامه فصلنامه صنوبر با موضوع پارک‌ ملی‌ گلستان انجام خواهد شد.

شب پارک ملی‌ گلستان در ساعت پنج بعدازظهر یکشنبه بیست و هفتم خرداد در تالار فردوسی خانه اندیشمندان علوم انسانی به نشانی: خیابان نجات‌الهی (ویلا)، چهارراه ورشو برگزار می‌شود.

پایان پیام

کد خبر : 284133 ساعت خبر : 1:13 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=284133
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات