پشه آئدس در ۶ استان کشور مشاهده شده است

پشه آئدس در ۶ استان کشور مشاهده شده است

وزارت بهداشت: تاکنون موردی از ابتلا به تب دنگی در کشور گزارش نشده است.

به گزارش گلونی  طبق گفته‌های معاون وزارت بهداشت، حضور پشه آئدس، ناقل بیماری خطرناک تب دنگی، در ۶ استان کشور تأیید شده است. این موضوع زنگ خطری برای مسئولان و مردم به شمار می‌رود و ضرورت اقدامات پیشگیرانه را برای مقابله با این بیماری را بیش از پیش آشکار می‌کند.

تاکنون موردی از ابتلا به تب دنگی در کشور گزارش نشده است. با این حال، وجود این پشه در کشور نشان‌دهنده‌ی پتانسیل خطر ابتلا به این بیماری در صورت عدم اقدامات لازم است.

تب دنگی، بیماری ویروسی است که توسط پشه آئدس منتقل می‌شود و می‌تواند علائمی مانند تب بالا، سردرد شدید، درد عضلانی و مفصلی، امراض پوستی و خونریزی را به همراه داشته باشد.

اقدامات پیشگیرانه:

-از لباس‌های آستین بلند و روشن استفاده کنید.

-از اسپری و کرم‌های دافع حشرات استفاده کنید.

-آب‌های راکد و محل‌های تجمع آب را از بین ببرید.

-در صورت مشاهده‌ی پشه آئدس، مراتب را به مراکز بهداشت گزارش کنید.

وزارت بهداشت از مردم می‌خواهد که با رعایت نکات بهداشتی و همکاری با مسئولان، در پیشگیری از شیوع بیماری تب دنگی کوشا باشند.

گفتنی است طبق گفته معاون بهداشت وزارت بهداشت، با بارندگی شدیدی که طی ایام اخیر در دبی اتفاق افتاد و ماندن آب، در سطح محلات این منطقه سبب انتشار پشه آئدس و بیماری تب دنگی در کشور امارات شد و به دنبال این موضوع تعداد زیادی از مسافران ایرانی که در دبی به سر می‌برند نیز به این بیماری دچار شدند.

پایان پیام

کد خبر : 284231 ساعت خبر : 8:05 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=284231
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات