کتاب اسطوره خشونت مذهبی به چاپ سوم رسید

کتاب اسطوره خشونت مذهبی به چاپ سوم رسید

به گزارش گلونی کتاب اسطوره خشونت مذهبی نوشته ویلیام تی کاوانا و ترجمه سجاد صفار هرندی به چاپ سوم رسید.

در توضیحات این کتاب آمده است:

«اگر می‌خواهید در جامعه‌ای صلح برقرار کنید،باید دین را از عرصه سیاست کنار بگذارید.این ایده رایجی میان طرفداران سکولاریسم است؛ آن‌ها می‌گویند دین پدیده‌ای فرافرهنگی و فراتاریخی است و ماهیتاً گرایش به خشونت دارد، زیرا ذاتا مطلق‌گرا، تفرقه‌افکن و غیرعقلانی است.

ویلیام تی.کاوانا، پژوهشگر الهیات سیاسی و استاد دانشگاه، معتقد است این ایده چنان فراگیر و پرنفوذ بوده است که دیگر هیچ‌کس آن را نمی‌آزماید،ب نابراین باید آن را نوعی «اسطوره» دانست.

او می‌گوید بر مبنای این اسطوره،خشونت دو نوع خواهد داشت: خشونت مذهبی و کور که گرایش به جنگ افروزی دارد و خشونت عرفی و عقلانی که در خدمت صلح است.

کاوانا در این کتاب با بررسی مفصل شواهد تاریخی و تبارشناسی مفهوم دین در غرب مدرن می‌گوید تقسیم خشونت به دینی و عرفی ناموجه است، زیرا این دوگانه بیش از آنکه واقعیتی عینی باشد،جعلی تاریخی‌فرهنگی است.»

ویلیام تی. کاوانا دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد الهیات از دانشگاه‌های نوتردام و کیمبریج است.

او همچنین دکتری‌اش را در سال ۱۹۹۶ از دانشگاه دوک گرفته و سال‌ها در دانشگاه سنت توماسِ مینه‌سوتا تدریس کرده است؛ حوزه‌های تخصصی او الهیات سیاسی، اخلاق اقتصادی و دین‌شناسی است. کاوانا کتاب اسطوره خشونت مذهبی را در سال ۲۰۰۹ منتشر کرده.

از دیگر کتاب‌های او می‌توان به هجرت‌های امر مقدس: خدا، دولت و معنای سیاسیِ کلیسا و نیز مصرف‌شدن: اقتصاد و میل مسیحی اشاره کرد.

برای خرید کتاب به این لینک مراجعه کنید.

معرفی سایر کتاب‌ها را اینجا بخوانید

پایان پیام

کد خبر : 284220 ساعت خبر : 8:06 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=284220
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات