نشر مروارید کتاب زنان داستان نویس آفریقا را منتشر کرد

نشر مروارید کتاب زنان داستان نویس آفریقا را منتشر کرد

به گزارش گلونی کتاب «زنان داستان نویس آفریقا» از رنج زن‌ها سخن می‌گوید. این کتاب در ۴ تیر ۱۴۰۳ از سوی نشر مروارید منتشر شد.

در توضیحات این کتاب آمده است:

«به‌طور کلی، ادبیات آفریقا از خصوصیتی استثنایی برخوردار است، زیرا نه‌تنها نمایانگر تنوع بی‌شمار اقوام، فرهنگ‌ها، آیین‌ها و سنت‌های موجود در این قاره است، بلکه بار سنگین زخم‌های دردناکی را حمل می‌کند که دهه‌ها برتری و حاکمیت استعمار بر آفریقایی‌ها تحمیل کرده است.

ادبیات داستانی آفریقا را می‌توان از نظر تاریخی به سه بخش تقسیم کرد: ادبیات پیش از استعمار، ادبیات دوران استعمار و ادبیات دوران پسااستعمار. در این میان، در روزگار گذشته، برخی جوامع آفریقایی جوامعی مادرسالار به‌شمار می‌رفت و زنان در آن، محترم و دارای مقامی برجسته بودند، و حتی در برخی مناطق اختلافی میان زنان و مردان وجود نداشت. اما با ورود آموزش، فرهنگ و مذهب غربی، این موقعیت به هم خورد و زنان در موقعیتی پایین‌تر قرار گرفتند.

در دهه‌های ۱۹۶۰-۱۹۵۰ شمار بسیار محدودی از زنان داستان‌نویس در صحنۀ ادبی کشورهای آفریقایی پدیدار شدند که مانند داستان‌نویسان مرد، اغلب موضوع‌ها و مضمون‌های خود را از فضای مبارزۀ اجتماعی زمان برمی‌گرفتند.

با این‌همه، در پایان قرن بیستم، سرانجام زنان آفریقا توانستند سکوت را بشکنند و صدای خود را به دیگران برسانند. آن‌ها از رنج زن بودن در بردگی و خشونت خانوادگی سخن گفتند و از فقر و ستمی که از سوی مردان بر زنان می‌رفت و از بی‌عدالتی و حقوق پایمال‌شده خود نوشتند.

در کتاب حاضر، سی داستان بسیار خواندنی از زنان نویسنده کشورهای مختلف آفریقا گردآوری و ترجمه شده و در دسترس ایرانیان و فارسی‌زبانان قرار گرفته است. »

برای تهیه کتاب بر روی لینک کلیک کند

معرفی سایر کتاب‌ها را اینجا بخوانید

پایان پیام

کد خبر : 284490 ساعت خبر : 7:56 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=284490
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات