وزیر بهداشت شخصا پیگیر موضوع قتل پزشک اردبیلی

قائم مقام وزیر بهداشت گفت: موضوع فوت پزشک متعهد اردبیلی را با دستور شخص وزیر بهداشت از مراجع قانونی پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی به نقل از ایسنا، در پی سو قصد منجر به فوت دکتر اصغر پیرزاده متخصص داخلی و فوق تخصص خون و سرطان در اردبیل، دکتر ایرج حریرچی ضمن ابراز تاسف از این حادثه ناگوار اظهارکرد: از حوالی ظهر امروز پس از اطلاع از این حادثه وزیر بهداشت شخصا پیگیر موضوع بوده‌اند.

وی ضمن تسلیت به خانواده این پزشک اردبیلی به ویژه برادر وی (ریاست دانشکده پزشکی اردبیل) و مردم این استان اعلام کرد: وزارت بهداشت تا روشن شدن کامل ابعاد حادثه، این موضوع را از مجاری قانونی پیگیری خواهد کرد.

حریرچی در پایان ضمن ابراز تاسف از این حادثه تلخ از جامعه پزشکی و رسانه‌ها درخواست کرد تا روشن شدن ابعاد موضوع از سوی مراجع ذیصلاح از هر گونه گمانه زنی پرهیز کنند.

پایان پیام

وی افزود: اتفاقی که افتاده به خارج از محیط درمانی مرتبط است و بررسی‌ها نشان می‌دهد این قتل ارتباطی به مسائل درمانی ندارد.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان دلیل و انگیزه قتل همچنان در حال پیگیری است و مسئولان استانی تاکید به پیگیری آن دارند تا علت و انگیزه واقعی مشخص شود.

وی در خصوص اظهارات قبلی خود مبنی بر اینکه فرد ضارب همراه یکی از بیماران این پزشک بوده است، افزود: بنده در تهران جلسه بودم که با من تماس گرفتند و اینطور عنوان شد که طی تماس با ۱۱۵ اطلاع رسانی شده فردی مجروح شده است.

پورفرضی تصریح کرد: در بررسی‌های بیشتر مشخص شد فرد رابطه با پزشک نداشته و با هدف مشخص شدن ابعاد پرونده همچنان تحقیقات ادامه دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در پاسخ به سوالی در خصوص نحوه اطلاع‌رسانی مدیران استان در این حادثه گفت: اطلاعات اولیه منعکس شده بود که بعدا دادستان نیز اطلاعات تکمیلی را مطرح کردند و ما نتیجه تحقیقات را به شهروندان اطلاع رسانی خواهیم کرد.

وی در خصوص اظهارات قبلی خود مبنی بر سفر وزیر بهداشت به اردبیل به بهانه این موضوع گفت: سفر وزیر بهداشت با هدف افتتاح چند پروژه بود و با توجه به اینکه مقامات سازمان بهداشت جهانی با جناب وزیر جلسه داشتند بنده به خاطر این موضوع سریعا به اردبیل برگشتم تا موضوع را مورد بررسی قرار دهم.

پورفرضی با ابراز بی اطلاعی از لغو سفر رئیس نظام پزشکی کشور افزود: پرونده در دستگاه قضا در دست بررسی است.

گفتنی است عصر امروز جلسه ای در استانداری اردبیل با هدف بررسی ابعاد این موضوع تشکیل شده است و رئیس نظام پزشکی استان اردبیل به بهانه حضور در این جلسه و اعلام نظرات خود بعد از شرکت در این جلسه از مصاحبه با خبرنگاران خودداری کرد.

کد خبر : 2289 ساعت خبر : 9:15 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=2289
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات