زمینه‌سازی برای آینده با احیاء بناهای تاریخی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: اگر بشود در کشور بافت‌ها و اماکن تاریخی را احیاء کرد و آنها را وارد چرخه بهره‌وری اقتصادی کرد، این کار هم جبران گذشته است و هم زمینه‌سازی برای آینده.

یه گزارش پایگاه خبری گلونی، احمد توکلی افزود: وجود منابع سرشار نفت و گاز تا الان خیلی از موقعیت‌های اقتصادی و کسب و کار را از ما گرفته و از جهتی باید خوشحال بود که وضعیت فعلی قیمت انرژی حداقل ما را به این نتیجه رسانده که در دنیای جدید تکیه بر خام‌فروشی نفت و گاز هیچگونه تضمینی نمی‌تواند برای یک اقتصاد پویا باشد.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: کاهش قیمت نفت قطعا دولت را اذیت می‌کند و باعث ایجاد باری به دوش مردم هم خواهد شد اما اگر بخواهیم واقعا با آینده‌نگری پیش برویم این همان موقعیتی است که باید به سوی داشته‌ها و ظرفیت‌های خودمان برگردیم.

وی افزود: خیلی از ظرفیت‌های داخلی ما زیر سایه نفت و گاز مغفول مانده و یکی هم همین بحث گردشگری و میراث فرهنگی است که البته موضوعی صرفا اقتصادی نیست و ابعاد عمیق فرهنگی هم دارد.

توکلی، تأکید کرد: ما الان باید به فکر بیفتیم که چطور از این ظرفیت استفاده کنیم. الان کشورهایی در حاشیه خلیج فارس که تاریخ و میراث فرهنگی چندانی ندارند آمده‌اند و برای خودشان دارند تاریخ‌سازی می‌کنند و از این محل کسب درآمدهای نجومی دارند. پس اصلا قابل توجیه نیست اگر ما داشته‌های فرهنگی مهم و ارزشمندی در سطح گسترده داشته باشیم و آن را مورد توجه قرار ندهیم.

این استاد دانشگاه، تصریح کرد: توجه به میراث فرهنگی و زنده کردن آن مثل همین احیاء بناهای تاریخی، می‌تواند هم برای ما درآمدزایی داشته باشد و هم هویت‌سازی که اتفاقا بخش دوم آن هم با توجه به توصیه‌های مکرر مقام معظم رهبری بسیار مهم است.

وی، تأکید کرد: اگر بشود در کشور بافت ها و اماکن تاریخی را احیاء کرد و آنها را وارد چرخه بهره‌وری اقتصادی کرد، این کار هم جبران گذشته است و هم زمینه‌سازی برای آینده.

 پایان پیام

کد خبر : 16007 ساعت خبر : 2:26 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=16007
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات