گلونی

حمیدرضا نعیمی: خواهش می‌کنم به داد حریم مجموعه تئاتر شهر برسید

حمیدرضا نعیمی: خواهش می‌کنم به داد حریم مجموعه تئاتر شهر برسید

حمیدرضا نعیمی: خواهش می‌کنم به داد حریم مجموعه تئاتر شهر برسید

حمیدرضا نعیمی: خواهش می‌کنم به داد حریم مجموعه تئاتر شهر برسید

یکی از نویسندگان و کارگردانان شناخته شده عرصه تئاتر از مسئولان شهری خواست تا هرچه زودتر نسبت به پاکسازی و بهسازی حریم مجموعه تئاتر شهر اقدامات لازم را انجام دهند.

به گزارش گلونی به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاترشهر، حمیدرضا نعیمی نویسنده، کارگردان و بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون با انتقاد شدید از شرایط پیش آمده در حریم مجموعه تئاتر شهر که موجب ظهور و بروز نابسمانی‌های متعددی برای مهمترین مرکز تئاتری کشور شده، توضیح داد: «طی ماه‌های گذشته آن مسئله ای که تا حد زیادی بیشتر به چشم آمده، فضای شلوغ و آلوده اطراف ساختمان زیبای تئاترشهر است که من دیگر نمی‌دانم باید به چه کسی گفت که هرچه زودتر نسبت به  آسیب‌های موجود در حریم این مجموعه رسیدگی‌های لازم را انجام دهد.»

وی افزود: «چندین سال است که بسیاری از هنرمندان درباره حریم تئاتر شهر حرف می‌زنند و این موضوع را گوشزد می‌کنند.

در این مورد هم تا آنجا که می‌دانم هنرمندان و مدیران زیادی با اعضای ادوار مختلف شورای شهر، شهرداری تهران و مجموعه‌های دیگر مذاکرات متعددی انجام داده اند اما نتیجه ای دربر نداشته است.

من از همه مدیرانی که در این زمینه می‌توانند تاثیرگذار باشند، خواهش می‌کنم برای امنیت حریم تئاتر شهراقدامات لازم را انجام دهند.»

این نویسنده و کارگردان تئاتر تاکید کرد: «ما می‌دانیم برخی از عزیزانی که در قالب دستفروش در محدوده چهارراه ولیعصر حضور دارند، برای امرار معاش و رفع مشکلات معیشتی اینجا هستند. اما بپذیریم که تئاتر هم فضای خود را دارد.

من از مسئولان خواهش می‌کنم از مجموعه‌های تئاتری کشورهای دیگرهم بازدید کنند و ببینند وقتی یک شهروند و مخاطب تئاتر وارد محیط پیرامونی این مجموعه‌ها می‌شوند با فضای امن و زیبا و فرهنگی مواجه می‌شوند که ناخواسته آنها را وادار به احترام می‌کند.»

نعیمی در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: «متاسفانه محیط پیرامونی مجموعه تئاتر شهر تبدیل به بازار مکاره‌ای شده که دیگر آن فضای فرهنگی چند سال قبل را ندارد.

اصلا چه کسی جرات می‌کند با خانواده اش در میان این همه شلوغی، بزهکاری و آسیب‌های اجتماعی و ازدحام که اصلا ارتباطی به تئاتر شهر ندارد، به مجموعه بیاید و برای تماشای تئاتر وقت بگذارد. بنابراین من بازهم خواهش می‌کنم که به داد تئاتر شهر برسید.»

شایان ذکر است طی روزهای اخیر تعدادی از هنرمندان شاخص عرصه تئاتر ضمن انتقاد از وضعیت فعلی حریم مجموعه تئاتر شهر خواستار رسیدگی فوری مدیران و نهادهای مختلف در این زمینه شده اند که طی روزهای پیش رو مصاحبه و گفتگوهای این هنرمندان درباره شریط فعلی حریم تئاتر شهر منتشر خواهد شد.

پایان پیام

ایرانی‌ها چه دغدغه‌هایی دارند؟
اینجا را ببینید

خروج از نسخه موبایل