گلونی

آیا بلیط چارتری همیشه ارزان است؟

آیا بلیط چارتری همیشه ارزان است؟

آیا بلیط چارتری همیشه ارزان است؟

آیا بلیط چارتری همیشه ارزان است؟

اسم بلیط چارتر که می‌آیند، اکثر افراد گمان می‌کنند که قرار است به سفری بروند که برای بلیط آن، کمترین مقدار هزینه را می‌پردازند؛ اما واقعیت این‌طور نیست؛ چون این نوع از بلیط‌ها همیشه ارزان نیستند و بعضی از اوقات هم بالاترین قیمت را خواهند داشت.

برای این‌که در تله این اتفاق نیفتید و مجبور نباشید هزینه بالایی برای این بلیط‌ها بپردازید، حتما باید 3 مساله مهم را در نظر بگیرید.

در ادامه برایتان می‌گوییم که این نکات چه هستند و چطور بلیط چارتری ارزان پیدا کنید.

قبل از آن، به شما می‌گوییم که چرا این مدل از بلیط‌ها ارزان‌تر از بلیط‌های سیستمی عرضه می‌شوند.

چرا بلیط‌های چارتر ارزان عرضه می‌شوند؟

بلیط‌های سیستمی توسط شرکت‌های هواپیمایی ارائه می‌شوند. قیمت این نوع بلیط‌ها در هر تاریخی که بخواهید رزرو کنید، یک عدد مشخص است؛ اما گاهی اوقات آژانس‌های هواپیمایی به‌عنوان چارترکننده بخشی یا تمام صندلی‌های یک هواپیما را رزرو می‌کنند.

آن‌ها بیشتر به سراغ پروازهایی می‌روند که شلوغ هستند و در بیشتر اوقات سال مسافران زیادی دارند؛ چون می‌خواهند سود بیشتری به‌دست بیاورند.

اگر تقاضا برای این پروازها زیاد باشد، آن‌ها قیمت بلیط هواپیما را گران‌تر از همتای سیستمی آن ارائه می‌کنند؛ در مقابل، اگه تقاضا کم باشد، ترجیح می‌دهند که از ضرر زیاد جلوگیری کنند.

در این زمان بلیط‌ها را ارزان‌تر از نوع سیستمی می‌فروشند.

بلیط چارتر را تنها در فصل‌های خلوت بخرید

تابستان فصلی است که نام آن با تعطیلات و سفر گره خورده ‌است. در این زمان به دلیل گرما و خلوت‌بودن، افراد زیادی تصمیم می‌گیرند که به سراغ سفر بروند؛ به همین خاطر، تورهای زیادی به جاهای خنک انجام می‌شوند و بازار پروازها به مناطقی مانند شهرهای ساحلی گرم است؛ اما در این زمان، سراغ بلیط‌ چارتر رفتن برای این مقصدها یک اشتباه بزرگ به‌حساب می‌آید؛ چون چارترکننده‌ها از این فرصت برای به‌دست آوردن سود بیشتر استفاده می‌کنند.

آن‌ها در این دوران بلیط‌ها را گران‌تر می‌فروشند؛ اما اگر به شهرهایی سفر کنید که مسافران کمی به آن‌ها سفر می‌کنند، می‌توانید بلیط هواپیما چارتر بخرید؛ چون این پروازها دیر پر می‌شوند و حتی ممکن است اصلا پر نشوند؛ به همین خاطر، قیمت بلیط را به پایین‌ترین حد خود می‌رسانند تا تعداد صندلی‌های خالی کمتر شود.

در مقابل فصل شلوغ، فصل‌هایی هم هستند که اکثر افراد در آن‌ها مشغول کار خودشان هستند. در این اوقات سال رونق بازار گردشگری کم می‌شود و سر افرادی که در این حوزه مشغول هستند، خلوت می‌شود.

مانند شرکت‌های هواپیمایی که بلیط‌ها مانند روزهای شلوغ و تعطیل مشتری ندارند. در این زمان، برای این‌که شرکت‌های چارترکننده ضرر نکنند و تعداد صندلی‌های خالی که رزرو کرده‌اند، کمتر شود؛ به سراغ ارزان‌کردن بلیط‌ها می‌روند. شاید این روش باعث شود افراد مایل باشند در این زمان سفری را انتخاب کنند.

آیا بلیط چارتری همیشه ارزان است؟
آیا بلیط چارتری همیشه ارزان است؟

بلیط چارتری هواپیما برای کودکان ارزان نیست

شرکت‌های هواپیمایی تخفیفی برای حضور کودکان در هواپیما در نظر گرفته‌اند. آن‌ها برای کودکان نوزاد تا 12 سال تخفیفی برای تهیه بلیط ارائه می‌دهند. در این تخفیف آن‌ها تنها درصد کمی از هزینه بلیط افراد بزرگسال را می‌پردازند.

در بلیط هواپیما چارتری خبری از این مساله نیست؛ یعنی باید مانند افراد بزرگسال هزینه بلیط را به‌طور کامل بپردازید. اگر در سفرتان کودکی همراه شما است، بهتر است به سراغ بلیط‌های چارتری نروید. به جای آن‌ها، بلیط سیستمی را بخرید که برایتان ارزان‌تر باشند.

چارتر زمانی که از سفرتان مطمئن هستید، به درد شما می‌خورد

اگر صددرصد مطمئن هستید قرار است به سفر بروید، بلیط چارتری هواپیما را بخرید. اگر توانستید زمانی را پیدا کنید که این مدل بلیط ارزان باشد، قبل از نهایی‌کردن آن، یک نکته مهم را در نظر بگیرید. امکان کنسل‌کردن بلیطی که رزرو کرده‌اید، در پرواز چارتر وجود ندارد.

یعنی اگر بعد از رزرو متوجه شوید در آن تاریخ و ساعت نمی‌توانید سفرتان را شروع کنید، باید با هزینه‌ای که برای بلیط کرده‌اید، خداحافظی کنید؛ چون در این زمان، خبری از استرداد مبلغ نیست. هیچ مقداری از مبلغی که پرداخت کرده‌اید، به شما برنمی‌گردد.

آیا بلیط چارتری همیشه ارزان است؟

از فلای تودی بلیط ارزان چارتری بخرید

برای هر تاریخی که قصد سفر دارید، اول از همه سری به فلای تودی بزنید. این سایت که به‌طور تخصصی در زمینه سفرهای هوایی فعال است، شما را دست خالی برنمی‌گرداند. برای هر مقصد دلخواه وارد این سایت شوید و به سراغ بلیط‌های چارتری بگردید.

خدمات تمام ایرلاین‌ها به همراه هزینه در کنار آن‌ها به‌صورت آنلاین به شما نمایش داده می‌شود. همین‌طور، برچسبی هم در کنارشان است که به شما می‌گوید کدام پرواز چارتری است.

سپس، از میانشان بلیط مناسب خود را انتخاب کنید. اگر فکر می‌کنید این کار برایتان سخت و وقت‌گیر است، به سراغ تقویم و نمودار قیمتی فلای تودی بروید. بعد از این‌که مشخص کردید چه زمانی قصد سفر دارید، تقویم قیمتی به شما می‌گوید که در روزهای نزدیک به همان تاریخ، کدام پروازها به آن مقصد ارزان‌تر از بقیه هستند.

علاوه‌براین، نمودار قیمتی هم بالاترین و پایین‌ترین مقدار قیمت بلیط را در اختیارتان می‌گذارد؛ پس، با این گزینه‌ها می‌توانید به سراغ خرید ارزان و آسان بلیط هواپیما چارتری بروید.

آگهی در گلونی

خروج از نسخه موبایل