هشتگ های روز: وبینارهای گلونی

از بیهقی تا عنابستانی در نامه معلمان سبزواری

واکنش انجمن اسلامی معلمان سبزوار به درگیری نماینده این شهر با سرباز

از بیهقی تا عنابستانی در نامه معلمان سبزواری

انجمن اسلامی معلمان سبزوار درباره درگیری علی اصغر عنابستانی، نماینده سبزوار در مجلس با یک سرباز راهنمایی و رانندگی نوشت:

«دیار ما بزرگانی همچون بیهقی‌ها و شریعتی‌ها را در دامان خود پرورده؛ از خود می‌پرسیم کجای راه را اشتباه آمده‌ام که باید عصاره فضایل شهرمان به نماد خشونت‌ورزی تبدیل شود؟

خطای فاحش این نماینده را به حساب مردم دیار سربداران ننویسید».

به گزارش گلونی از جماران؛ انجمن اسلامی معلمان سبزوار درباره درگیری علی اصغر عنابستانی، نماینده سبزوار در مجلس با یک سرباز راهنمایی و رانندگی خطاب به ملت ایران نامه‌ای نوشته است که متن آن بدین شرح است:

هم میهنان گرامی و ارجمند ایران زمین

متاسفانه دیگر بار نماینده حاشیه‌ساز این شهر بلوا آفرید و با به ابتذال کشاندن حاکمیت قانون در ابتدایی‌ترین سطح آن یعنی قوانین راهنمایی و رانندگی، مایه شرمساری شهروندان دیار سربداران را فراهم آورد.

از بیهقی تا عنابستانی در نامه معلمان سبزواری

این‌بار، سرباز وظیفه‌شناسی هدف قرار گرفت که در اپیدمی قانون‌گریزی در کشور کوشید تا از حریم آن، پاسداری و موجبات برقراری نظم را فراهم سازد، ولی افسوس که با دریافت سیلی قدرت از سوی یک «حقوق‌خوان» که بر جایگاه قانون‌گذاری در مجلس هم تکیه زده است بدرقه شد.

اکنون ما فرهنگیان این دیار ادب‌دوست و نخبه‌پرور که بزرگانی همچون بیهقی‌ها و شریعتی‌ها را در دامان خود پرورده، مغولان تمدن ستیز را در دوران سربداران مهار کرده و نمایندگان بلندآوازه‌ای همچون دکتر غنی و عبدالقدیر آزاد را روانه پارلمان ساخته است، از خود می‌پرسیم که کجای راه را اشتباه آمده‌ایم که باید عصاره فضایل شهرمان به نماد قانون‌ستیزی و خشونت‌ورزی در کشور تبدیل شود؟!

اگر چه پدیده نظارت استصوابی در انتخابات اسفند ۹۸ حتی یک نامزد اصلاح‌طلب را برای انتخاب ما باقی نگذاشت ولی اکنون مسئولانه معتقدیم که اگر شهروندان این دیار نسبت به خشونت‌های زبانی این فرد در گذشته حساسیت بیشتری از خود مبذول می‌داشتند؛ اکنون کار به برخورد فیزیکی و هتک حرمت قانون و مامور اجرای آن نمی‌انجامید.

لذا اگر چه در مرحله نخست، محدودکنندگان دایره انتخاب مردم در اسفند ۹۸ را شایسته ملامت می‌دانیم ولی به عنوان بخشی از فرهنگیان سبزوار بزرگ لازم می‌دانیم تا مراتب اعتذار صمیمانه خود نسبت به اقدام ناشایست نماینده مذکور را به پیشگاه سترگ ملت ایران تقدیم نموده و از همه ایرانیان عزیز درخواست کنیم که؛ این خطای فاحش را به حساب مردم دیار سربداران ننویسند!

روابط عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار

پایان پیام

کد خبر : 200939 ساعت خبر : ۵:۳۲ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=200939

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.