چگونه زبان انگلیسی را به تنهایی یاد بگیریم؟

چگونه زبان انگلیسی را به تنهایی یاد بگیریم؟

سرمایه گذاری استراتژیک یکی از اصول یادگیری و آموزش زبان است که در فهرستی از ۱۲ اصل ساخته شده توسط اچ داگلاس براون گنجانده شده است. آموزش گرامر زبان

موفقیت در یادگیری بستگی به زمان و تلاشی دارد که زبان‌آموزان برای تسلط بر فرآیند یادگیری زبان با توجه به توانایی خود صرف می‌کنند.

اکنون می‌دانید که یادگیری یک زبان زمان و تلاش می‌خواهد، اما گاهی اوقات با چالش‌هایی مانند

 • وقت زیادی برای مطالعه زبان انگلیسی ندارم
 • من پول کافی برای استخدام معلم خصوصی ندارم.
 • نمی‌دانم از کجا شروع کنم

این چالش‌ها و مبارزات می‌توانند واقعی باشند، اما راه حل‌های عملی برای این سه مشکل وجود دارد. جمله انگیزشی انگلیسی

ملاحظات برای یادگیری خوب انگلیسی

اینها نکاتی برای یادگیری خوب زبان انگلیسی هستند

-آیا جرات ندارید فکر کنید که بر اساس این واقعیت که در حال گذراندن کلاس‌ها هستید دارید یاد می‌گیرید: گذراندن یک کلاس نشان‌دهنده این نیست که شما در حال یادگیری هستید. اکثر دانشگاه‌ها سطوح دانش‌آموزانی را که فارغ‌التحصیل می‌شوند تایید نمی‌کنند، بنابراین می‌بینید که دانش‌آموزانی که مدرک می‌گیرند، مسلط هستند، برخی دیگر کاربران مستقل زبان و حتی کاربران اصلی زبان هستند.

-ساختن روی شن را متوقف کنید: همانطور که در نکته قبل ذکر شد، گاهی اوقات فراگیران از یک کلاس عبور می‌کنند زیرا آنها به اندازه کافی خوش شانس بودند که معلمی‌داشتند که اهمیتی نمی‌داد به آنها کمک کند یا آنها را شکست دهد و به همین دلیل است که دانش آموزان را می‌بینید که وانمود می‌کنند که درک می‌کنند. حتی ممکن است که با زمان حال ساده مشکل داشته باشند. وقتی دوره‌های خود را تمام می‌کنند، در نهایت ممکن است مطالب زیادی را با شکاف‌های بزرگی یاد گرفته باشند.

-از سرزنش دیگران دست بردارید. همه ما فردی را می‌شناسیم که فکر می‌کند فقدان شایستگی و مهارت او نتیجه عدم انجام وظایف دیگران است. البته همه ما دوست داریم معلمانی ماهر، علاقه‌مند به تدریس داشته باشیم و در موضوعی که تدریس می‌کنند تخصص داشته باشند، اما باید به یاد داشته باشید که شما سه ساعت در هفته به کلاس می‌روید و هر هفته ۱۶۸ ساعت است. پس سعی کنید مدتی را صرف مطالعه کنید.

-شما برای همه چیز به معلم نیاز ندارید. منابع زیادی در کف دست شما برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد، آیا فکر نمی‌کنید که باید ماشین خود را روشن کنید، یک ساعت رانندگی کنید و برای یادگیری زبان انگلیسی در یک کلاس بنشینید. شما می‌توانید بسیاری از کارها را به تنهایی انجام دهید. دانشگاه‌ها و موسسات زبان انحصار آموزش و یادگیری را ندارند.

-نگران نتیجه باشید: وقتی شروع به تمرین می‌کنید، انتظار دارید بعد از چند هفته تمرین نتیجه را ببینید، اگر خودتان مطالعه می‌کنید یا در کلاس شرکت می‌کنید، باید همان ذهنیتی را داشته باشید که هنگام شروع تمرین دارید. شما باید بتوانید برخی از نتایج را ببینید. شرکت در یک کلاس برای چندین هفته، ماه و سال و عدم مشاهده نتایجی که از آن راضی هستید نتیجه ای ندارد.

-به دیگران توجه کنید: افرادی هستند که در یادگیری زبان موفق بوده‌اند، چرا از آنها نپرسید که برای رسیدن به آن موفقیت چه کرده اند؟ می‌توانم به شما بگویم که خیلی خوب است که کسی را بشناسید که بیشتر از شما در مورد چیزی می‌داند زیرا این بدان معنی است که شما می‌توانید به وضوح ببینید به کجا می‌روید.

-آنچه را که می‌دانید و نمی‌دانید شناسایی کنید. بهترین راه برای اینکه بفهمید در حال یادگیری هستید یا نه، تهیه فهرستی از چیزهایی است که می‌دانید و نمی‌دانید. اگر در مورد دستور زبان خود نگران هستید، فقط یک کتاب گرامر را باز کنید و فهرست را بررسی کنید.

-از یادگیری لذت ببرید. گاهی اوقات دانش‌آموزان را می‌بینم که بیش از حد از یادگیری زبان انگلیسی شکایت می‌کنند، وقتی شما این کار را انجام می‌دهید، به این معنی است که شما عاشق زبان نیستید و سعی می‌کنید چیزی را به زور انجام دهید که موردعلاقه شما نیست. انگلیسی را به دلایل درست مطالعه کنید.

-انگلیسی یک وسیله ارتباطی است: شما انگلیسی را در حالی که کاملاً در گوشه‌ای از کلاس نشسته اید یاد نمی‌گیرید در حالی که سایر همکلاسی‌های شما تمام صحبت کردن را انجام می‌دهند. استفاده از مهارت‌های دریافتی شما عالی است، اما ما باید نتایج را ببینیم، تنها راه برای دیدن اینکه آیا کلاس‌ها نتیجه می‌دهند یا خیر این است که جرات کنید چیزی به انگلیسی بنویسید یا بگویید.

نکاتی برای یادگیری زبان انگلیسی توسط خودتان

اینها نکاتی برای یادگیری زبان انگلیسی توسط خودتان هستند:

 1. موسیقی

یکی از سرگرمی‌هایی که هنگام یادگیری زبان باید داشته باشید گوش دادن به موسیقی است. گوش دادن به موسیقی برای زبان آموزان موفق بسیار مهم است زیرا:

 • گوش دادن به آهنگ‌های انگلیسی بارها و بارها به شما کمک می‌کند حجم واژگان خود را افزایش دهید.
 • تکرار برای به خاطر سپردن واژگان جدید ضروری است.
 • شما با گوش دادن به انگلیسی زبانان و انواع مختلف لهجه‌های انگلیسی عادت خواهید کرد.
 • شما تلفظ و سایر ویژگی‌های تلفظ مانند لحن را تقویت خواهید کرد.

شما فقط به تلفن خود نیاز دارید و musixmatch را نصب کنید تا بفهمید به چه چیزی گوش می‌دهید. هنگام رفت و آمد به محل کار یا دانشگاه و حتی زمانی که ورزش می‌کنید می‌توانید به موسیقی گوش دهید.

سعی کنید مدتی را صرف بررسی آهنگ‌های انگلیسی در یوتیوب کنید، اکثر آهنگ‌های محبوب دارای ویدئوهای متن هستند.

 1. گرامر

بیایید بگوییم که می‌خواهید دقت خود را بهبود ببخشید اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید. اگر شما یک یادگیرنده مستقل هستید، نیازی به استخدام کسی ندارید تا مشکلاتی را که خودتان می‌توانید حل کنید، حل کنید.

بهترین توصیه من برای ایجاد پیشرفت‌های چشمگیر در گرامر و تلفظ شما، خرید یا دانلود این دو کتاب است:

 • Basic Grammar in Use
 • English Pronunciation in Use
 1. برنامه

امروزه همه یک گوشی هوشمند دارند، شاید در حال خواندن این مقاله با یک گوشی گران قیمت هستید، پس چرا از آن تلفن همراه به خوبی استفاده نمی‌کنید؟

جستجوی برنامه‌های کاربردی را امتحان کنید:

 • حجم واژگان خود را افزایش دهید
 • تلفظ دقیق تری داشته باشد
 • گرامر خود را بهبود بخشید

آگهی در گلونی

کد خبر : 261737 ساعت خبر : 11:19 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=261737
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات