اخبار را به سبک گلونی بخوانید ...

حواس دیگر منتشر شد

مجموعه داستان «حواس دیگر» نوشته آذر بشیرزاده منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری گُلوَنی، این کتاب که ازسوی انتشارات آرادمان انتشار یافته، مجموعه داستانی است که داستان‌های آن درواقع از نظر درون‌مایه به‌نوعی به هم پیوسته هستند. فصل‌های آن نیز در ۵۵ صفحه، برمبنای حواس پنجگانه و سپس یک فصل هم برای حواسی دیگر نامگذاری شده است:

حس اول: درباره ی این مقاله، حس دوم: تابستان سال بعد، حس سوم: نیم ساعت بیشتر، حس چهارم: اشیاء متفرقه، حس پنجم: شبیه شوشو، و حواس دیگر.

در پشت جلد این کتاب، از متن آن آمده است:

«در مورد احساسات یک گرگ جایی چیزی نخوانده‌ام، اما توی آن چند لحظه دیدم که چطور پوزه‌اش را آرام می‌برد بالا و تکانش می‌داد توی هوا و باز هم سرش را پایین می‌آورد تا نوک پنجه‌هایش، مثل اینکه داشت چیزی را برای کسی می‌گفت یا می‌خواند. توی اینترنت خوانده‌ام که گرگ‌ها با تغییر حالت چهره با هم حرف می‌زنند. شاید آن دورترها کسی یا چیزی دیده بود که داشت برایش می‌خواند، شاید هم می‌رقصید. جای بقیه‌ی مشخصات را خالی می‌گذارم تا بروم سر وقت نام‌گذاری گونه‌ی مربوطه که آن را بی پنج می‌نامم. چون درست بالای تپه‌ای که به تماشا ایستاده بود، ادامه لایه‌ی بی پنچ مارنی سبزی بود که جزء منطقه‌ی مطالعاتی چینه‌شناسی و فسیل‌شناسی من به حساب می‌آمد».

«حواس دیگر» را آرادمان در ۵۰۰ نسخه و به بهای هشت هزار تومان با طرح جلدی از حمیدرضا بیدقی، در آستانه سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران منتشر کرده است.

پایان پیام

لینک کوتاه: https://golvani.ir/?p=88487

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.