اخبار را به سبک گلونی بخوانید ...

همایش بزرگ دوچرخه سواری در قزوین با شعار نه به کیسه‌های پلاستیکی

همایش بزرگ دوچرخه سواری با استقبال پرشور و حضور جمع کثیری از دوچرخه سواران روز جمعه ۲۲ تیر ماه در قزوین برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری گُلوَنی به نقل از اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین اصغر طارمی سرپرست این اداره با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: این همایش بزرگ، یک روز پس از روز «بدون نایلکس» و با شعار نه به کیسه‌های پلاستیکی برگزار شد و دوچرخه‌سواران مسیر میدان میرعماد به سمت پارک ملت را با گذر از کمربندی شمال شهر قزوین و طی‌کردن مسیرهای تعیین‌شده رکاب زدند.

سرپرست اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین هدف از برگزاری این همایش را تشویق و ترغیب مردم به استفاده از دوچرخه در شهر به عنوان وسیله مناسب برای حمل و نقل پاک و ایجاد انگیزه برای شهروندان جهت استفاده مداوم از دوچرخه به جای خودورهای شخصی برای بهبود سطح سلامتی و وضعیت محیط‌زیستی عنوان کرد.

نه به کیسه‌های پلاستیکی

طارمی گفت: دوچرخه‌سواران با در دست داشتن پاکت‌های کاغذی که روی آنها شعارهایی چون «نه به کیسه‌های پلاستیکی» و «کیسه پلاستیکی نمی¬خواهیم» درج شده بود، حمایت خود را از جایگزینی پاکت‌های کاغذی، کیسه‌های پارچه‌ای و کیسه‌های زیست تجزیه پذیر به جای کیسه‌های پلاستیکی اعلام کردند.

ایشان افزود: این همایش با مشارکت دستگاه‌هایی چون شورای اسلامی شهر، شهرداری، سازمان نظام مهندسی ساختمان، دانشگاه علوم پزشکی، اداره کل حفاظت محیط زیست، فرماندهی نیروی انتظامی، فرماندهی پلیس راهور و هیئت دوچرخه‌سواری همگانی کل کشور انجام گرفت.

گفتنی است آلن پطروسیان، مسئول کمیته دوچرخه سواری همگانی کشور در فدراسیون ورزش‌های همگانی نیز در این مراسم حضور یافته و در اختتامیه این همایش از برنامه راهبردی شهرهای داوطلب برای معرفی بعنوان پایلوت دوچرخه‌سواری همگانی در کشور رونمایی شد.

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=96778

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.