اخبار را به سبک گلونی بخوانید ...

نخستین قطار گردشگران خارجی وارد می‌شود

به گزارش پایگاه خبری گُلوَنی، معاون مسافری شرکت راه‌آهن گفت: نخستین قطار گردشگران خارجی ۱۷ فروردین وارد ایران می‌شود.
محمد راشدی اظهارداشت: در دو سال اخیر ناوگان ریلی جمهوری اسلامی ایران بنا به ضرورت و اهمیت حوزه گردشگری خارجی به این مهم ورود داشته است و در این ارتباط سال گذشته تعدادی از تورهای خارجی از کشورهای اورپایی، آمریکا، روسیه، ترکیه، اندوزی و مالزی با استفاده از این ناوگان به ایران سفر کردند.
معاون مسافری شرکت راه‌آهن در ادامه با اشاره به ظرفیت ریلی راه‌آهن جمهوری اسلامی در نوروز ۹۵ اظهار داشت: برای ایام نوروز راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، ظرفیت برای جابه‌جایی یک میلیون و ۸۶۰ هزار نفر صندلی ایجاد کرده است.
وی به اقدامات صورت گرفته برای فراهم شدن از سوی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به منظور تسهیل در رفت و آمد مسافران با ناوگان ریلی اشاره داشت و گفت: برای نوروز امسال یک میلیون و ۸۶۰ هزار نفر صندلی فراهم کردیم.
به گفته راشدی بیشترین آمار تردد رام‌های قطارهای ناوگان ریلی جمهوری اسلامی ایران در مسیر تهران – مشهد و برعکس خواهد بود و پس از آن مسیر جنوب و اهواز در صدر بیشترین ترددهای ریلی قرار خواهند داشت.

معاون مسافری شرکت راه‌آهن در ادامه نوسازی ناوگان ریلی با از رده خارج کردن واگن‌هایی با عمر بالا را از اولویت های در دستورکار راه آهن جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد و بیان داشت: در این ارتباط در سال ۹۵ واگن هایی با عمر بالای ۵۰ سال را خارج می‌کنیم.

پایان پیام

کد خبر : 14850

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=14850

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.