«مناظر مجرم» هلند با استقبال مردم اجرا شد

اجرای «مناظر مجرم » به کارگردانی دریس ورهوفن از هلند که از دوم بهمن‌ماه اجرای خود را در سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر آغاز کرده، با استقبال خوب مخاطبان روبرو شده است.

 به گزارش پایگاه خبری گُلوَنی، به نقل از روابط عمومی جشنواره تئاتر فجر، این اجرا درباره دسترسی دائمی به اخبار در تلویزیون و رایانه‌ها و گوشی‌های هوشمند است که ما را به شاهدان ابدی شرایط پیچیده در سمت دیگر جهان تبدیل می‌کند. دوربین خبری بی‌طرف نیست، خواسته یا ناخواسته سوژه‌هایش را به‌مثابه قربانیانی نشان می‌دهد تا مورد قضاوت اجتماع قرار می‌گیرند.

دریس ورهوفن با اینستالیشن دوربین‌های بزرگ‌مقیاسش، واقعیت مقابله با تصاویر خبری ناراحت‌کننده را از نزدیک به مخاطبش نشان می‌دهد. او این سؤال را مطرح می‌کند که آیا ارتباط شخصی بین ناظر و نظاره شونده می‌تواند ایجاد شود یا خیر؟ اگر اخبار بتوانند بچرخند و به مخاطب نگاه کنند چه؟ اگر قهرمانان اخبار عصرگاهی بتوانند در چشمانمان بنگرند چه؟

در سال ۲۰۱۶ دریس ورهوفن یک مجموعه چهارقسمتی از مناظر مجرم را برای شهرهای اروپایی متعددی تولید کرد. اپیزود سوم این مجموعه در سی‌وششمین جشنواره تئاتر فجر در حال اجراست.

نمایش «مناظر مجرم» تا ششم بهمن‌، ساعت ۱۴ تا ۲۲ در گالری ایرانشهر اجرا می‌شود و موسسه فرهنگی-آموزشی رسپیناتاک، از این پروژه حمایت کرده است.

همچنین ورهوفن پس از آخرین اجرای خود در ششم بهمن، ششمین پنل این دوره از جشنواره را با عنوان شاهد زیر ذره‌بین رأس ساعت ۲۰:۳۰ در گالری ایرانشهر، برگزار می‌کند.

پایان پیام

کد خبر : 75172 ساعت خبر : ۷:۱۰ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=75172

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.