جایزه بزرگ رمان آکادمی فرانسه به یک رمان تاریخی رسید

جایزه بزرگ رمان آکادمی فرانسه به رمان تاریخی تابستان چهار پادشاه نوشته کمیی پسکال تعلق گرفت.

به گزارش پایگاه خبری گلونی،  به نقل از مجله لیورابدو، اعضای آکادمی فرانسه در طی یک نشست، کمیی پسکال نویسنده فرانسوی را از میان ۳ نامزد دیگر که به فینال این جایزه راه یافته بودند به عنوان برنده جایزه بزرگ رمان آکادمی فرانسه در سال ۲۰۱۸ معرفی کردند.

کمیی پسکال با کسب ۱۳ رای مثبت از سوی هیئت داوران برای رمان تابستان چهار پادشاه که در تایخ ۳۰ ام ماه اوت در انتشارات پلون منتشر شده بود به عنوان برنده این جایزه انتخاب شد.

سه نامزد دیگر این جایزه «لک‌لک‌ها نمی‌میرند» از الن مابانکو، «دوران مظنون‌ها» از ژیل مارتین شوفیه و «زمستان نارضایتی» نوشته توماس‌بی روردی بودند.

رمان تابستان چهار پادشاه حوادث تابستان سال ۱۸۳۰ میلادی را روایت می‌کند که در تاریخ فرانسه مسکوت مانده است؛ دورانی که چهار پادشاه در یک بازه زمانی دو ماهه یکی پس از دیگری به تخت پادشاهی تکیه زدند.

کمیی پسکال در سال ۱۹۶۶ متولد شد. او در حال حاضر عضو شورای دولت فرانسه است و به سبب مشاغل مختلفی که در عرصه سیاست آزموده مقاله‌های مهمی‌ را تا به حال درباره سیاست به رشته تحریر درآورده و اثر «تابستان چهار پادشاه» اولین تجربه او در زمینه نوشتن رمان است که تا به حال ۴ هزار نسخه از آن در فرانسه به فروش رفته است.

سال گذشته دانیل روندو با رمان «مکانیسم هرج‌و‌مرج» که در انتشارات گراسه منتشر شده بود به عنوان برنده جایزه رمان آکادمی فرانسه در سال ۲۰۱۷ انتخاب شد.

آکادمی فرانسه هرسال چندین جایزه را برای ترویج زبان فرانسه در نظر می‌گیرد که جایزه بزرگ آکادمی فرانسه از مهم‌ترین‌شان است.

پایان پیام

کد خبر : 104514 ساعت خبر : ۱:۴۰ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=104514

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.