هشتگ های روز: وبینارهای گلونی

بازدید رئیس بنیاد سینمایی فارابی از مجموعه دانش بنیان فراکاو ؛ گزارش این بازدید

بازدید رئیس بنیاد سینمایی فارابی از مجموعه دانش بنیان فراکاو

علیرضا تابش، رئیس بنیاد سینمایی فارابی از مجموعه رسانه‌ای فراکاو بازدید و با دست اندرکاران فعال در حوزه رسانه و فضای مجازی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، و به گزارش روابط عمومی مجموعه رسانه‌ای فراکاو، تابش ضمن بازدید از فعالیت‌های «ورزش سه»، «آنتن» و «تماشا» در جریان آخرین دستاوردهای فعالان حوزه رسانه و سرگرمی در فضای مجازی قرار گرفت.

وی با تجلیل از اقدامات صورت گرفته در این مرکز گفت: جمعی از جوانان پر شور و متخصص و بی‌ادعا در حوزه رسانه و تولید محتوا در این مجموعه حضور دارند که امروز موفق شدم از نزدیک فعالیت‌هایشان را دیده و با آن آشنا شوم.

مجموعه دانش بنیان فراکاو

پرمخاطب ترین‌ها، همگی در یک مجموعه

ورزش سه، رسانه اول ورزش کشور و پر مخاطب‌ترین رسانه فارسی‌زبانان در فضای مجازی است. این رسانه در کنار سایت و اپلیکیشن “آنتن” که اقدام به پخش زنده مسابقات و رویدادهای ورزشی می‌کند، توانسته حجم زیادی از مخاطبان فارسی زبان را از ایران و سراسر جهان گردهم آورد.

رئیس بنیاد سینمایی فارابی با اشاره به ابعاد فعالیت‌های این مجموعه گفت: جا دارد از این بابت به جوانان فعال و خلاق و کارآمد در مجموعه فراکاو تبریک گویم. امیدوارم مسئولان بخش‌های مختلف فرهنگی هنری و بخصوص رسانه‌ای کشور، همکاری جدی‌تری با بخش خصوصی و تلاش‌هایشان در این حوزه داشته باشند.

تابش با اشاره به اهمیت تحقیق و توسعه در بستر فضای مجازی افزود: بستر ورزش و اصولا حوزه سرگرمی، یکی از بسترهای بسیار خطیر و مهمی است که اگر مجموع رسانه‌های داخلی به درستی برایش تولید محتوا کنند، می‌توانند نیازهای نسل نوی کشور را که تنوع طلب هم هست و سرگرمی را دوست دارد و پیگیری می‌کند پاسخ دهد. این همان چیزی است که در این مجموعه دانش بنیان اتفاق افتاده است.

بازدید رئیس بنیاد سینمایی فارابی

راه اندازی مرکز نوآوری و شتابدهی سینمای ایران

رئیس بنیاد سینمایی فارابی در جریان بازدیدش، از راه‌اندازی مرکز نوآوری و شتابدهی سینمای ایران در زیر مجموعه بنیاد فارابی خبر داده و گفت: ما در طرح تحول بنیاد سینمایی فارابی به این جمع بندی رسیدیم که توجه به زنجیره ارزش صنعت در سینما و بنیان‌های جدی بازاریابی در محصولات سینمایی و اصولا صنعت تصویر در کشور، بسیار حائز اهمیت است. لذا مصمم هستیم مرکز نوآوری و شتابدهی سینمای ایران را در نیمه‌های سال جاری راه اندازی خواهیم کرد.

تابش افزود: مطالعات این کار را با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام داده‌ایم و امیدوارم این مرکز مکانی برای حضور جدی و تعامل بخش خصوصی با دولت بشود که امکان رشد نوآورانه و خلاقانه صنعت سینما و صنعت تصویر ایران را فراهم کند.

رئیس بنیاد فارابی در پایان بازدید از مجموعه فراکاو، ضمن ابزار امیدواری به استفاده از پتانسیل‌های این مجموعه برای بهتر دیده شدن محصولات حوزه فرهنگ و هنر، گفت: هرچه بخش خصوصی در کشور ما در حوزه تولید محتوا، بازاریابی و بازارسازی فعال‌تر و غنی‌تر شود، شاهد رونق فرهنگی و رشد اقتصاد فرهنگ خواهیم بود. بخصوص در حوزه کسب و کارهای نو و استارتاپ‌ها ما می‌توانیم شاهد خروج از یک بن بست در سینمای کشور باشیم، بدین معنا که محصولاتی که در سینما تولید می‌شود، با یک فرآیند شتابدهی تولید شده و در بستر داخلی و بین المللی به دست مخاطبان برسد.

پایان پیام

کد خبر : 121329 ساعت خبر : ۱۱:۳۹ ق٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=121329

اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات