اخبار را به سبک گلونی بخوانید ...

بزرگداشت ماریا حاجیها پیشکسوت گریم و چهره پردازی عصر گذشته برگزار شد

بزرگداشت ماریا حاجیها پیشکسوت گریم و چهره‌پردازی عصر گذشته یکشنبه ۳۰ تیرماه به همت انجمن گریم و ماسک خانه تئاتر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی و به نقل از روابط عمومی خانه تئاتر؛ انجمن گریم و ماسک این خانه بعدازظهر دیروز بزرگداشتی برای پیشکسوت این عرصه، ماریا حاجیها برگزار کرد.

در این بزرگداشت که با حضور مدیرعامل، بازرس، مدیر تماشاخانه جوانمرد، مدیر روابط عمومی و اعضای نام آشنای انجمن گریم و ماسک خانه تئاتر برگزار شد.

نوید فرح مرزی رئیس هیات مدیره این انجمن گفت: اگر حمایت و همت خانه تئاتر و مدیریت عامل، بازرس و دیگر مدیران آن نبود شورای مرکزی چهره‌پردازان خانه تئاتر نمی‌توانست کوچک‌ترین قدمی بردارد، خیلی خوشحالم که الان در جمعی دوستانه و پر انرژی به اسم شورای مرکزی چهره پردازان جلسات را برگزار می‌کنیم و تنها هدف‌مان بالا بردن سطح کیفی چهره‌پردازی است.

او همچنین ادامه داد: در یک خانواده ممکن است شرایط برای فرزند بزرگ و فرزند کوچک متفاوت باشد اما همه دارای یک نام خانوادگی هستند.

انجمن ما هم به همین شکل است.

پس از او حسن ملکی همسر ماریا حاجیها در وصف او چنین گفت: ماریا سال‌هاست کار می‌کند، عاشق کارش است و من برایش احترام قائلم.

سپس مدیر عامل خانه تئاتر شهرام گیل‌آبادی گفت: خوشحالم که حضور حضرتعالی این‌قدر پر برکت است که دوستان را دور هم جمع کرده تا یک سلام دوستانه با هم رد و بدل کنیم، فرق آدم‌های موثر و غیر آن‌ها در یک چیز است عوالم شخصی، هفده بار قبل از شکسپیر هملت نوشته شد ولی یک هملت ماند و باقی یا اثری از آن‌ها نیست یا قابل ذکر نیست.

نقطه افتراق در این است که شکسپیر با عوالم شخصی خود توانست دنیا را تسخیر کند و این عوالم شخصی نقاطیاند که پارادایم‌های فکری دنیا را تعریف می‌کند.

گیل‌آبادی ادامه داد: داشتن فلسفه‌ای که زاویه دید معنایی به ما می‌دهد، پایمردی در یک سیر و دست گذاشتن روی نقاط انسانی که باعث می‌شود از یک نفر بزرگی را بسازد که قابل تغییر، تعویض یا جابجایی نیست.

گریم عنصری پویاست که در خدمت خلق جهان تازه برای آثار دراماتیک است.

هیچ گریمور و طراح گریمی را ندیدم که نگاه غیر مهربانه‌ای نسبت به صورت انسان داشته باشد.

ای کاش روزهایی مثل امروز دور هم جمع شویم و چیزهایی را مرور کنیم که اسمش خاطره است اما در واقع تاریخ، درس و تئاتر است.

امیدوارم انجمن‌ها همه به اینجا برسند که در این سطح مهربانی در آنها جاری باشند که از همدیگر تقدیر کنند و این مهربانی را تبدیل به حلقه مودت خود کنند.

سپس آرش دادگر مدیر تماشاخانه عباس جوانمرد به بیان خاطراتی از تجربیات خود با مقوله گریم پرداخت و بهمن صنیعی نیز در این مراسم تقدیر شد گفت: چندسالی است که طراحی نکردم و از این به بعد هم نمی‌خواهم طراحی کنم تا فضا را به جوان‌ترها بدهم.

پایان این مراسم با بزرگداشت ماریا حاجیها در حضور شهرام گیل‌آبادی، سارا اسکندری، بهمن صنیعی و سهراب سلیمی و نوید فرح مرزی همراه بود.

پایان پیام

کد خبر : 128013

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=128013

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.