اخبار را به سبک گلونی بخوانید ...

کتاب اخلاق در سیاست نوشته مایکل سندل با ترجمه افشین خاکبار بررسی می‌شود

کتاب اخلاق در سیاست نوشته مایکل سندل با ترجمه افشین خاکبار بررسی می‌شود

موسسه خانه کتاب با همکاری انجمن ایرانی روابط بین المللی، نشست معرفی و بررسی کتاب اخلاق در سیاست را برگزار می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، روابط عمومی موسسه خانه کتاب نوشت: کتاب «اخلاق در سیاست» نوشته مایکل سندل با ترجمه افشین خاکبار، سه شنبه (۴ تیرماه) در سرای اهل قلم معرفی و بررسی می شود.

در نشست معرفی و بررسی این کتاب حسین دهشیار، ضیاء الدین صبوری، رحمت حاجی مینه و افشین خاکبار حضور دارند.

اخلاق در سیاست، مقالات و نوشته‌هایی دارد که خط واصل‌شان دیدگاه‌های مختلف درباره دخالت دولت در جنبه‌های اخلاقی بخش عمومی و میزان این دخالت است.

آیا می‌توان بدون پرداختن به مسائل بحث‌برانگیز اخلاقی مانند سقط جنین، خودکشی با کمک دیگران، حد و مرز پژوهش‌های سلول‌های بنیادی و … و همچنین پاسخ‌دادن به این سوال که منظور از زندگی خوب چیست، به سیاست‌گذاری در حوزه عمومی پرداخت؟

کتاب اخلاق در سیاست بررسی می‌شود

سندل برای ارائه پاسخ به سوالاتی از این دست، مثال‌های مختلفی زده که بسیاری از آن‌ها از جمله نحوه رفتار با اقلیت‌های قومی و دینی یا مساله تبعیض مثبت، از دلمشغولی‌های همیشگی جوامع متکثری است که از تنوع قومی و دینی چشمگیری برخوردارند ولی برخی دیگر بیشتر در بافت و شرایط فرهنگی جوامع غربی معنا دارند.

نشست معرفی و بررسی این کتاب سه شنبه(۴ تیرماه) ساعت۱۶:۳۰ در سرای اهل قلم واقع در خیابان انقلاب، خیابان فلسطین جنوبی، کوچه خواجه نصیر، شماره ۲ برگزار می شود.

درباره سرای اهل قلم

واحد اهل قلم مؤسسه خانه کتاب، از سال ۱۳۸۱ تا کنون با چشم‌انداز تبدیل شدن به اصلی‌ترین پایگاه تولید، پردازش و ارائه اطلاعات؛ و همچنین توسعه نقد و تحقیق در حوزه کتاب و فرهنگ فعالیت می‌کند و مسئولیت ثبت اطلاعات و ارائه خدمات اهل قلم را به عنوان مجری معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پذیرفته است. این واحد شامل دو بخش سرای اهل قلم و خدمات اهل قلم است.

پایان پیام

کد خبر : 123652

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=123652

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.