هشتگ های روز: وبینارهای گلونی

رئیس سازمان گردشگری در مراسم افتتاحیه بیمارستان مغزی اراک

رئیس سازمان گردشگری در مراسم افتتاحیه بیمارستان مغزی اراک

پایگاه خبری گلونی بهاره حاصلیان: به گزارش ایسنا، علی مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در جریان بازدید از بیمارستان فوق تخصصی سینا و افتتاح مرکز رایوتراپی و مرکز درمان بیماریهای مغزی در استان مرکزی در جمع خبرنگاران با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری استان مرکزی، بیان کرد: «در این سفر قول داده شده‌است برای تأمین زیرساخت‌ها و مرمت بناهای تارخی ۵ میلیارد تومان اختصاص یابد که قطعاً در سال جاری این رقم تخصیص خواهد یافت».

حتماً بعد از خواندن خبر، از تعجب چشمانتان گرد شده‌است. و شاید در حال درآوردن شاخ هم باشید!

رئیس سازمان گردشگری در مراسم افتتاحیه بیمارستان مغزی اراک

حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری در مراسم افتتاحیه مراکز درمانی و بیمارستان مغزی و رایوتراپی و غیره؟

از دست ایشان چه کمکی برمی‌آمده‌است؟ و یا به دنبال چه زیرساختی برای گردشگری در مرکز درمانی‌ بوده‌اند؟

یا شاید همچون پزشک سخنرانی که در برنامه تلویزیونی اعلام کرد «گردشگری باید از خود ما شروع شود»، ایشان معتقدند که «گردشگری باید از مغز انسان‌ها شروع شود» برای همین در راستای افتتاح یک مرکز درمانی مغزی قدم برداشته‌اند؟

واقعیت ماجرا این بوده‌است که گویا در سه ماهه نخست سال جاری، ۴۰ درصد رشد گردشگر ورودی به کشور داشته‌ایم.

که بخشی از این گردشگران در حوزه گردشگران سلامت بوده‌اند. توجه بفرمایید، فقط بخشی از گردشگران و نه همه آنها.

به این ترتیب ناگهان سازمان گردشگری با مدیریت آن آقای رئیس به صرافت می‌افتد که درست است که ما نتوانستیم زیرساخت‌های لازم برای حضور گردشگران را تأمین کنیم.

مثلاً هتل نداریم. یا راه و جاده مناسب به مکان‌های جاذب گردشگر نداریم. اما بیمارستان که داریم. پس می‌توانیم از حوزه توریسم درمانی استفاده کنیم.

کلاً رسالت گردشگری بالا بردن سلامت و روحیه افراد است.

حالا یکی مناظر را می‌بیند و حالش خوب می‌شود. یکی دیگر می‌رود مراکز خرید و حظ می‌برد. آن یکی گردشگر مریض هم، در ایران برود بیمارستان و سلامتی‌اش را بدست آورد. چه اشکالی دارد؟

فقط جای بسی افسوس دارد، که طبق آمار، بخشی اندکی از گردشگران در حوزه توریسم درمانی بوده‌اند. اگر همه گردشگران از نوع سلامت بودند، با این همه خطای اندک پزشکی و امکانات دارویی، امکان داشت ایران به قطب توریست درمانی منطقه تبدیل شود!

پایان پیام

کد خبر : 132849 ساعت خبر : ۱۰:۱۰ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=132849

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x