هشتگ های روز: وبینارهای گلونی

فراخوان اجرای عمومی تماشاخانه عباس جوانمرد در نیمه دوم سال ۹۸

فراخوان اجرای عمومی تماشاخانه عباس جوانمرد در نیمه دوم سال ۹۸

به گزارش پایگاه خبری گلونیخانه تئاتر و مدیریت تماشاخانه جوانمرد برای تنظیم و تکمیل جدول اجراهای فصل اول خود (نیمه دوم سال ۹۸)، از تمامی هنرمندان و گروه‌های تئاتری دعوت به عمل می‌آورد تا پیشنهادهای اجرایی خود را برای این تماشاخانه ارسال کنند.

فراخوان اجرای عمومی تماشاخانه عباس جوانمرد

چارچوب هنری تماشاخانه جوانمرد

تعریف تماشاخانه :

این تماشاخانه، سالنی با ویژگی‌های ( black box ) و منعطف در اجرا است که با تغییر در زاویه نگاه تماشاگر نسبت به صحنه قابلیت تبدیل به ایده‌های متنوع و چیدمان های متفاوت در طراحی و کارگردانی را دارا است.

معیارهای اجرا

۱- گروه‌های حرفه‌ای با هویت تئاتری و سابقه موثر و مشخص در حوزه اجرا

۲- اجراهایی با گرایش به ایده‌های نو، تجربی و یا اقتباس در ساخت متن و اجرا

مراحل اداری

۱- گروه‌های متقاضی پس از دریافت و تکمیل فرم تقاضای خود شامل: ( رویکردهای گروه، خلاصه نمایشنامه و معرفی کامل ایده اجرا) ؛ فرم خود را به همراه یک نسخه از متن نمایشنامه پیشنهادی برای بررسی در شورای هنری به مدیریت تماشاخانه ارائه کنند.

۲- گروه‌های متقاضی باید شیوه اجرایی خود را مکتوب در فرم پیشنهادی توضیح دهند و در صورت نیاز برای متقاعد ساختن شورای هنری اسکیس طراحی صحنه، نور و چیدمان اسباب صحنه را ضمیمه فرم پیشنهادی خود گرداند.

۳- شورای هنری پس از اتمام مهلت اعلام شده، پیشنهادهای رسیده را بررسی کرده، سپس جدول سالیانه این سالن را نهایی می‌کند.

۴- پس از تصویب اجرای عمومی در شورای هنری، گروه متقاضی باید طرح یا متن مورد نظر خود را برای اخذ مجوز کتبی از سوی شورای نظارت و ارزشیابی اداره کل هنر های نمایشی در سه نسخه تایپ شده به مدیریت تماشاخانه ارائه دهند.

* تا زمان اخذ مجوز کتبی متن، قطعیت اجرا مشخص نخواهد بود.

نکات مهم:

تعداد اجراهای هر گروه در تماشاخانه جوانمرد (بدون احتساب تعطیلات رسمی سالن) ۲۷ اجرا خواهد بود.

گروه ها می توانند بر اساس استقبال مخاطبان و درصورت موافقت مدیرتماشاخانه نسبت به شرایط جدول اجراها، همچنان به اجرای نمایش خود ادامه دهند.

با توجه به شرایط ویژه اجراها، محدودیت مکان تمرین و پرتابل بودن صحنه و دکور در تماشاخانه جوانمرد، گروه های اجرایی می‌توانند با هماهنگی و برنامه ریزی مدیریت تماشاخانه تنها به مدت حداقل ۱۰ روز پیش از اجرای خود در تماشاخانه تمرین کنند .

مهلت ارسال شیوه نامه اجرایی

شورای هنری تماشاخانه استاد جوانمرد از تمام هنرمندان واجد شرایط دعوت می کند تا نسبت به تحویل مدارک مورد نیاز تا تاریخ ۱۵ مرداد ماه ۹۸ به دفتر مدیریت سالن اقدام کنند.

گروه های متقاضی باید مدارک اجرای خود را به آدرس:

خیابان انقلاب. خیابان استاد نجات الهی. خیابان سمیه. پلاک ۲۶۰ عمارت خانه تئاتر طبقه دوم دفتر مدیریت تماشاخانه جوانمرد

کد خبر : 128701 ساعت خبر : ۶:۵۱ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=128701

اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات