هشتگ های روز: وبینارهای گلونی

نقد کتاب ایران بین ناسیونالسیم اسلامی و سکولاریسم سوم شهریور در سرای اهل قلم برگزار می‌شود

نقد کتاب ایران بین ناسیونالسیم اسلامی و سکولاریسم سوم شهریور در سرای اهل قلم برگزار می‌شود

کتاب «ایران بین ناسیونالسیم اسلامی و سکولاریسم، انقلاب مشروطه۱۲۸۵» یک‌شنبه (۳شهریور ماه) در سرای اهل قلم نقد بررسی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری گلونی روابط عمومی موسسه خانه کتاب نوشت: نشست نقد و بررسی کتاب «ایران بین ناسیونالسیم اسلامی و سکولاریسم، انقلاب مشروطه۱۲۸۵» با یادی از مترجم کتاب زنده یاد غلامرضا علی بابایی یک شنبه (۳شهریور ماه) در سرای اهل قلم برگزار می‌شود.

در این نشست، حمید احمدی، رضا مختاری اصفهانی و حسینعلی نوذری درباره کتاب «ایران بین ناسیونالسیم اسلامی و سکولاریسم، انقلاب مشروطه۱۲۸۵» سخنرانی می کنند.

این کتاب به بررسی نقش اسلام و سکولاریسم در انقلاب مشروطه و راهی که این انقلاب پیمود پرداخته و منازعات میان آراء و عقاید علما را با قانون اساسی که عده ای از آن ها برخی اصول آن را مغایر با احکام شریعت می دانستند اما بعضی نظری دیگر داشتند مورد بحث قرار داده است.

نویسنده کشمکش‌های موجود پیرامون قانون را به تصویر کشیده و آن را در چهار شهر بوشهر، اصفهان، شیراز و تبریز بررسی کرده است.

نقد کتاب ایران بین ناسیونالسیم اسلامی و سکولاریسم

نشست نقد و بررسی کتاب «ایران بین ناسیونالسیم اسلامی و سکولاریسم، انقلاب مشروطه۱۲۸۵» یکشنبه ۳ شهریور ساعت ۱۷ تا ۱۹ در سرای اهل قلم به نشانی خیابان انقلاب، خیابان فلسطین جنوبی، کوچه خواجه نصیر، پلاک ۲ موسسه خانه کتاب برگزار می‌شود.

درباره سرای اهل قلم

واحد اهل قلم مؤسسه خانه کتاب، از سال ۱۳۸۱ تا کنون با چشم‌انداز تبدیل شدن به اصلی‌ترین پایگاه تولید، پردازش و ارائه اطلاعات؛ و همچنین توسعه نقد و تحقیق در حوزه کتاب و فرهنگ فعالیت می‌کند و مسئولیت ثبت اطلاعات و ارائه خدمات اهل قلم را به عنوان مجری معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پذیرفته است. این واحد شامل دو بخش سرای اهل قلم و خدمات اهل قلم است.

پایان پیام

کد خبر : 132911 ساعت خبر : ۳:۳۷ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=132911

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.