وزارت تجارت و بازرگانی تاسیس می‌شود؛ حالا شوکه شویم یا خوشحال؟

وزارت تجارت و بازرگانی تاسیس می‌شود؛ حالا شوکه شویم یا خوشحال؟

پایگاه خبری گلونی بهاره حاصلیان سایت عصر امروز خبر داد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز چهارشنبه ۳ مهر ۹۸ با طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی موافقت کردند.

وزارت تجارت و بازرگانی تاسیس می‌شود

اگر احساس می‌کنید که مشغول خواندن یک خبر خوشحال کننده و امیدبخش و یا خبری با کلمات مثبت و «موافقت» روبه‌رو هستید، بدانید که اصلاً اینگونه نیست.

شما با یک خبر شوکه کننده و بسیار ناامید کننده مواجه هستید.

موافقت امروز نمایندگان در صحن علنی مجلس با طرح تشکیل وزارت بازرگانی در حالی است که نمایندگان محترم‌مان، ماه‌ها در رسانه‌ها از عواقب هولناک و خطرناک وزارتخانه نوظهور بازرگانی بر بخش تولید و امنیت غذایی کشور سخن‌پراکنی کرده بودند.

اما ناگهان و به یکباره نظرها از منفی شدیدالحن به مثبت شدیدالحن تغییر مسیر دادند.

وزارتخانه مذکور زیانبار نیز به یکباره مفیدالفایده واقع گردید و طرح توسط نمایندگان تصویب شد.

البته شوکه کننده بودن خبر به تصمیم ناگهانی نمایندگان مربوط نمی‌شود.

زیرا ما به این وضعیت‌ها عادت داریم که تصمیماتی بدون پشتوانه و نظر کارشناسی و تخصصی ناگهان اتخاذ شوند.

مسئله سر این موضوع است که دلیل تغییر موضع نمایندگان از منفی به مثبت چه بوده است؟ بالاخره هر تغییر فازی احتیاج به زمینه‌سازی دارد.

کاش معلوم می‌شد که چه آمپولی یا واکسنی و یا پادزهر و زیانبارکشی تهیه شده است که اثرات زیانبار وزارت بازرگانی جدیدالتأسیس را خنثی کرده است.

تا حداقل دلمان آرام بگیرد که در بین اینهمه آلودگی آب و هوا و صوت و غیره حداقل دیگر وزارتخانه‌ها برایمان اثرات مخرب و تهدیدکننده ندارند.

و یا در مورد بعضی‌ها که کج خیال‌تر از بقیه هستند، حداقل فکرشان سمت قسمت آخر سریال قدیمی کیف انگلیسی نرود و یا فکر نکنند که نظر نمایندگان مجلس به رشته مویی وصل است!

پایان پیام

کد خبر : 137823 ساعت خبر : ۱:۱۷ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=137823

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.