هفته کتاب پلدختر در تهران همزمان با بیست و هفتمین هفته کتاب ایران آغاز به کار کرد

هفته کتاب پلدختر در تهران همزمان با بیست و هفتمین هفته کتاب ایران آغاز به کار کرد

هفته کتاب پلدختر پویش مردمی برای تجهیز کتابخانه‌ها و کتابفروشی‌های سیل‎زده

پویش هفته‌ کتاب پلدختر همزمان با بیست و هفتمین هفته‌ی کتاب جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.

به گزارش پایپاه خبری گلونی و به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب به نقل از ستاد خبری بیست و هفتمین دوره‌ی هفته‌ی کتاب جمهوری اسلامی ایران، پویش «هفته کتاب پلدختر» به منظور حمایت از کتابخانه‌ها و کتابفروشی‌های شهر پلدختر استان لرستان به همت پایگاه خبری گلونی و موسسه‌ی خانه‌ی کتاب تهران شکل گرفته است.

هفته کتاب پلدختر در تهران

رضا ساکی مسئول برگزاری «پویش هفته کتاب پلدختر» در این باره گفت: ۶۸ جلد کتاب گِلی از پلدختر در زمینه‌های مختلف رمان، تاریخ و … برای فروش در نظر گرفته شده است تا علاقه‌مندان از طریق خرید این کتاب‌ها نقشی در تامین هزینه‌های تجهیز کتابفروشی‌های پلدختر داشته باشند.

ساکی در تشریح جزئیات این پویش افزود: علاقه‌مندان همچنین می‌توانند از طریق اهدای کتاب‌های نو و دست دوم در این پویش سهیم شوند.

وی، هدف از راه‌اندازی این پویش را کمک به کتابفروشی‌ها و کتابخانه‌ها، و تامین کتاب‌های مورد نیاز پلدختر اعلام کرد و ادامه داد: بعد از وقوع سیل در پلدختر در فروردین ماه سال‌جاری، هر ۱۰ کتابفروشی این شهر به طور کامل تخریب و تمام کتاب‌ها نیز از بین رفت.

حتی برخی از کتابفروشی‌ها تا ۶۰۰ میلیون تومان متحمل ضرر شده‌اند لذا تمام کتاب‌های نو و دست اول برای تجهیز کتاب‌فروشی‌ها اختصاص می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه کتاب‌های دست دوم نیز در اختیار کتابخانه‌های عمومی مناطق روستایی و عشایری لرستان قرار می‌گیرند، از ارسال نخستین محموله‌ی کتاب به پلدختر خبر داد و گفت: تاکنون بیش از صد عنوان کتاب که با کمک یک خیر خریداری شده بود، به این شهر ارسال شد.

وی، در پایان از مردم خواست تا در صورت تمایل با پرداخت هزینه‌ی نقدی یا اهدای کتب دست اول و دست دوم در این پویش شرکت کنند.

براساس این گزارش، کتاب‌ها در نشانی تهران، خیابان انقلاب بین فلسطین و برادران مظفر جنوبی، شماره‌ی ۱۰۸۰، کتابفروشی موسسه‌ی خانه‌ی کتاب جمع‌آوری می‌شوند.

بیست و هفتمین دوره هفته‌ی کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ ۲۳ تا ۳۰ آبان ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود. همچنین فایل پوستر و تیزر بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران بر روی سایت هفته کتاب به این نشانی اینترنتی بارگذاری شده است.

پایان پیام

 

کد خبر : 142585 ساعت خبر : ۵:۰۰ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=142585

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.