کاغذ LWC چیست؟ از کجا و چگونه می‌توان کاغذ مناسب برای روزنامه تهیه کرد؟

کاغذ LWC چیست؟ از کجا و چگونه می‌توان کاغذ مناسب برای روزنامه تهیه کرد؟

به گزارش پایگاه خبری گلونی این روزها پیدا کردن کاغذ مناسب برای انتشار روزنامه و مجله به سختی ممکن می‌شود و یا قیمت آن به قدری بالا است که اهالی فرهنگ و رسانه را بی‌خیال فعالیت در این حوزه می‌کند.

 معرفی کاغذ روزنامه و کاغذ LWC

کاغذ روزنامه کاغذی است که از تفاله‌ی چوب (فیبرهای بازیافت شده) و بدون بکارگیری عملیات مکانیکی روی آن ساخته می‌شود و مقاومت آن در برابر نور پائین است و به دلایل فوق ارزان، اما شکننده و لطیف است.

البته گاهی کاغذ روزنامه از خمیر اولیه چوب نیز تولید می‌شود (۴۲ تا ۴۸ گرمی) که سایه روشن رنگ و سطحی که اجازه می‌دهد چاپ عکس روی آن با وضوح بیشتری از کاغذهای روزنامه دیگر انجام شود و عرض دستگاه تولید کننده آن حدودا ۱۵۷۵ تا ۱۷۶۰ میلیمتر می‌باشد.

این کاغذ همانطور که از نام آن پیداست، مخصوص روزنامه است و سفید، مسطح قدرت جذب بالا داشته و معمولا برای چاپ روزنامه با ماشین افست و لترپرس استفاده می‌شود.

کاغذ روزنامه برای کارهای هنری سریع و موقتی مناسب است. از این کاغذ برای طراحی‌های خام و اولیه‌ی بزرگ و طراحی‌های موقتی که با مداد ذغالی یا مداد شمعی و مداد گچی انجام می‌شوند، استفاده می‌شود.

کاغذ روزنامه بصورت دفترچه، ورقه و… در دسترس است.

رنگ این کاغذ معمولاً فیلی رنگ است. ضمناً بصورت رنگی هم تولید می‌شود.

این کاغذ دارای کشش سطحی کافی و مقاومت مناسب در زمان چاپ می‌باشد.

کاغذ LWC چیست؟

كاغذ LWC، يك كاغذ پوشش‌دار با وزن سبك است كه وزن پوشش آن از ۵ تا ۱۲ گرم بر متر مربع متفاوت است.

موارد عمده مصرف نهايي كاغذهای LWC در مجلات، كاتالوگ‌ها، لاورقي‌ها و چاپ تجاری است.

كاغذ پوشش‌دار درجه ۵ در ايالات متحده، نزديك‌ترين نوع به كاغذ LWC استاندارد در اروپا است، در حالي که در نوع درجه ۴، ميزان الياف مكانيكي از مقدار كم تا مقدار معمول موجود در كاغذ LWC استاندارد، متغير است.

کاغذ LWC درجه ۴ روشن‌تر از درجه ۵ آن است.

پایان پیام

تبلیغ در گلونی

کد خبر : 148316 ساعت خبر : ۱۱:۳۵ ق٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=148316

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.