آلودگی هوای پایتخت در روزهای کرونایی خلوت و انتقاد از سکوت محیط زیست

آلودگی هوای پایتخت در روزهای کرونایی خلوت و انتقاد از سکوت محیط زیست

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران از سازمان محیط زیست خواست که در مورد یافتن چرایی آلودگی هوای تهران اقدام کند.

به گزارش پایگاه خبری گلونی زهرا نژاد بهرام در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تشدید آلودگی هوا در تهران گفت: این روزها در حالی وضعیت آلودگی هوای تهران به شرایط اضطرار رسیده است که به دلیل شیوع کرونا و ماندن همشهریان در خانه شاهد کاهش محسوس ترافیک و تردد در سطح شهر هستیم.

آلودگی هوای پایتخت در روزهای کرونایی

وی با طرح این سوال که چگونه ممکن است با وجود کمبود تردد در سطح شهر، شاهد افزایش آلایندگی هوا باشیم ادامه داد:

 در همه مقاطع وقتی هوای تهران آلوده می شد انگشت اتهام به سمت خودروها و تردد بیش از حد گرفته می شد اما حالا که به دلیل مقابله با کرونا مردم در خانه ها هستند و عمده سازمانها نیز دورکار هستند به نحوی که به طور محسوس شاهد کاهش تردد و ترافیک در معابر شهر تهران هستیم، جای سوال است که پس چرا هوا همچنان آلوده است.

نژاد بهرام با بیان بیان اینکه شرایط این روزهای تهران نشان میدهد که علت آلودگی هوای تهران عاملی فراتر از خودرو و بنزین است ادامه داد: لازم است که سازمان محیط زیست به عنوان متولی مسائل زیست محیطی، به این موضوع  ورود کند چراکه شنیده ها حاکی از آن است که متاسفانه پالایشگاه های اطراف تهران از مازوت  و سوخت های نفتی گازی استفاده میکنند و همین مسئله سبب آلودگی هوای پایتخت در این روزهای شبه تعطیل شده است.

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران افزود: سازمان محیط زیست متولی این امر است اما می بینیم که در موضوعات مختلف اعم از بوی بد تهران، آلودگی هوا و… سکوت می کند که این انفعال قابل پذیرش نیست!

چرا که علت آلودگی هوای تهران عامل دیگری است که باید سازمان محیط زیست آن را برای مردم روشن کند.

پایان پیام

کد خبر : 150280 ساعت خبر : ۲:۰۰ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=150280

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.