هشتگ های روز: وبینارهای گلونی

با افرادی که فاصله اجتماعی را رعایت نمی‌کنند چه باید کرد؟

با افرادی که فاصله اجتماعی را رعایت نمی‌کنند چه باید کرد؟

با شیوع بیماری کووید ۱۹ پزشکان و محققان در سراسر دنیا بررسی‌های خود برای تولید واکسن مقابله با این بیماری را آغاز کرده‌اند و همواره تاکید دارند که تا زمان ساخت آن، رعایت فاصله گذاری اجتماعی بهترین روش برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری است.

به گزارش پایگاه خبری گلونی با کاهش محدودیت‌های تردد به خاطر کرونا و بازگشایی کسب و کارها و مراکز تفریحی، تاکید بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی در حالی صورت می‌گیرد که بسیاری از افراد قادر به انجام آن نیستند یا به عمد نکاتی را که به کاهش سرعت شیوع این بیماری کمک می‌کند نادیده می‌گیرند.

حفظ فاصله، استفاده از ماسک و رعایت بهداشت از جمله راهکارهای موثر در مقابله با کووید ۱۹ هستند اما بسیاری افراد از رعایت این موارد در اماکن عمومی غفلت کرده و نکات بهداشتی را جدی نمی‌گیرند.

با افرادی که فاصله اجتماعی را رعایت نمی‌کنند چه باید کرد؟

«ست گیلیهان» روانشناس بالینی گفت: درحالیکه اکثریت مردم در آمریکا به ضرورت محدود کردن ارتباطات با دیگران به منظور جلوگیری از شیوع کروناویروس جدید پی برده‌اند اما اشخاص مختلف در رعایت فاصله گذاری اجتماعی متفاوت عمل می‌کنند.

ممکن است فردی در اماکن عمومی از ماسک استفاده کند اما افراد زیادی در اطراف او به این موضوع بی‌توجه باشند. یا شاید افراد دستورالعمل‌های مربوط به فاصله‌گذاری را رعایت نکنند درحالیکه شما به این قوانین پایبند باشید.

همچنین ممکن است چالش رعایت دستورالعمل‌های فاصله گذاری اجتماعی در میان اعضای خانواده رعایت نشود.

روش‌هایی وجود دارد که با کمک آن‌ها می‌توان اطرافیان را در مورد اهمیت رعایت فاصله گذاری اجتماعی و دیگر اقدامات مقابله کننده با بیماری کووید ۱۹ آگاه ساخت.

اولین گام در نظر گرفتن ضرورتِ جلوگیری از بروز واکنش خشن و پرهیز از قرار گرفتن در معرض ویروس است.

به گفته این روانشناس، لازم است فاصله مناسب بین خود و دیگران و در عین حال نیز آرامش خود را حفظ کنید. مواردی از درگیری وجود داشته که به خشونت در اماکن عمومی و افزایش احتمال انتقال کروناویروس منجر شده است.

همچنین فریاد زدن ممکن است باعث شود ترشحات حاوی ویروس در هوا پخش شده و فرد در معرض آن قرار گیرد.

درصورت بروز مشکل در اماکنی همچون رستوران‌ها، فروشگاه‌ها و درمانگاه‌ها لازم است موضوع به مسئول آن مرکز منتقل شود.

افرادی هستند که به دلیل درک متفاوت از خطر و ضرورت آگاه بودن، فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نکرده و از ماسک استفاده نمی‌کنند.

به طور مثال، ممکن است افراد تصور کنند در صورت استفاده از ماسک دیگر نیازی به رعایت فاصله اجتماعی نیست که در صورت مناسب بودن شرایط می‌توان با صحبت کردن و حفظ آرامش، این تصور اشتباه را برطرف کرد.

به گزارش مدیکال دیلی، باید این مساله را نیز در نظر گرفت که ترغیب و متقاعد کردن تک تک افراد به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی کار دشواریست و در بلندمدت می‌تواند موجب خستگی و افزایش سطح استرس شما شود.

به همین دلیل متخصصان توصیه می‌کنند تلاش خود را روی رعایت مواردی متمرکز کنید که خودتان می‌توانید آنها را کنترل کنید. برای مثال یکی از راهکارها خودداری از حضور در اماکن عمومی در ساعات شلوغی است.

به خودتان ارزشِ پذیرفتن محدودیت‌ها و مراقبت‌هایی که در کنترل‌تان هستند را یادآوری کنید حتی اگر این کنترل‌ها محدود باشند.

پایان پیام

کد خبر : 164336 ساعت خبر : ۸:۲۵ ق٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=164336

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x