۲۱۶ فوتی جدید کرونا در کشور؛ ۲۵۴۸ نفر دیگر مبتلا شدند

۲۱۶ فوتی جدید کرونا در کشور؛ ۲۵۴۸ نفر دیگر مبتلا شدند

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۲۵۴۸ مورد جدید کووید-۱۹ در کشور خبر داد و گفت: یک هزار و ۶۷ نفر از این موارد جدید در مراکز درمانی بستری شدند.

به گزارش گلونی و به نقل از ایسنا، دکتر سیماسادات لاری گفت: از دیروز تا امروز ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۴۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۶۷ نفر از آنها بستری شدند.

۲۱۶ فوتی جدید کرونا در کشور

وی گفت: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۰۶ هزار و ۷۵۲ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۶ هزار و ۹۸۲ نفر رسید.

وی گفت: خوشبختانه تا کنون ۲۶۵ هزار و ۸۳۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

لاری گفت: ۴۰۱۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

به گفته وی، تا کنون دو میلیون و ۴۸۲ هزار و ۵۵۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: استان‌های تهران، مازندران، گلستان، فارس، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، خراسان رضوی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، لرستان و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی همچنین گفت: همچنین استان‌های آذربایجان غربی، خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، زنجان، همدان، کهگیلویه و بویر احمد، مرکزی، یزد، گیلان و قم  هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

لاری درباره وضعیت قرمز استان سمنان و همچنین وضعیت هشدار در استان یزد گفت: در استان سمنان اسفند ماه سال گذشته خیز قابل توجه در موارد بستری و ابتلای ناشی از کووید ۱۹ را در اغلب شهرستان‌های این استان شاهد بودیم که از فروردین سال جاری مانند سایر استان‌ها با رعایت پروتکل‌ها موارد ابتلا و بستری کاهش قابل ملاحظه‌ای داشت، اما از نیمه خردادماه مجددا شاهد افزایش موارد ابتلا و بستری روزانه در اغلب شهرستان‌های این استان به میزان بیش از دو برابر را هستیم.

در حال حاضر هم پنج شهرستان این استان در وضعیت قرمز هستند و شیب موارد بستری در شهرستان‌های شرق استان مثل شاهرود و دامغان روند تندتری دارد.

با همکاری مسوولان استانی اعمال محدودیت‌های بیشتر در استان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط سمنانی‌ها افزایش یافته است و امیدواریم کاهش موارد ابتلا، بستری و فوت را شاهد باشیم.

وی همچنین درباره استان یزد و وضعیت هشدار در این استان، گفت: بیماری در این استان در اسفندماه خیز قابل توجهی داشت و متاسفانه از اواسط خردادماه ۹۹ نمودار بستری روزانه در این استان مجددا روند صعودی گرفت و موارد ابتلا و بستری طی شش هفته گذشته رشد دو برابری داشت.

در حال حاضر پنج شهرستان این استان در وضعیت قرمز قرار دارند و و موارد بستری در شهرستان‌هایی نظیر یزد، میبد، تفت و مهریز شیب تندی دارد.

متاسفانه رعایت پروتکلهای بهداشتی در این استان ققط ۵۵ درصد است و اگر این درصد با همکاری مردم متدین و فهیم افزایش نیابد، ممکن است طی هفته‌های آینده شاهد قرار گرفتن این استان در وضعیت قرمز باشیم.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه، پزشکان، پرستاران، کارورزان، کلیه پرسنل مراکز درمانی در سراسر کشور شش ماه است که جان بر کف متحمل سختی‌های زیادی شدند و از هیچ کوشی برای نجات بیماران دریغ نکردند، گفت: در این مدت عده‌ای از این جهادگران عرصه سلامت را از دست دادیم و عده‌ای از آنها خود متحمل درد و رنج این بیماری شدند.

بنابراین تنها راه حمایت از مدافعان سلامت، رعایت جدی اصول سه گانه شامل فاصله گذاری فیزیکی، استفاده از ماسک و شستشوی دست‌ها است و امیدواریم با همکاری یکدیگر بزودی شاهد شکست زنجیره انتقال بیماری در کشور باشیم.

پایان پیام

کد خبر : 170317 ساعت خبر : ۳:۴۲ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=170317

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.