هشتگ های روز: وبینارهای گلونی

دومین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی برگزار می‌شود

دومین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی برگزار می‌شود

دومین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی، با وجود شرایط همه‌گیری ناشی از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کلاس‌های حضوری دانشگاه‌ها، برگزار می‌شود.

به گزارش گلونی بنا بر اعلام دبیرخانه جشنواره، به‌دلیل شرایط عمومی ناشی از همه‌گیری بیماری کووید۱۹ و نیز متناسب با تمرکز فعالیت‌های دانشجویی و دانشگاهی بر ارتباطات برخط (آنلاین)، دومین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی نیز با تمرکز بیشتر بر فعالیت‌های آموزشی و از طریق برگزاری محفل‌ها و کلاس‌های برخط، برگزار خواهد شد.

دومین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی

نخستین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی از ۲۷ شهریورماه سال ۱۳۹۸ به‌طور رسمی فعال شد.

کلیه مراحل ثبت نام، شرکت و داوری این جشنواره ملی که سالیانه به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی و با مشارکت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور برگزار می‌شود، به‌صورت الکترونیکی و از طریق پایگاه اینترنتی رویتاب انجام می‌شود.

محفل‌های شعری نخستین دوره‌ جشنواره‌ ملی شعر دانشجویی نیز از روز ملی شعر و ادب سال گذشته در معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی آغاز شد و در دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه زنجان، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه گرگان و دانشگاه الزهرا (س) ادامه یافت.

در این رویدادها، علاوه بر برگزاری نشست‌های تخصصی و شعرخوانی دانشجویان و استادان دانشگاه، مراسم تجلیل و اهدای نشان «رودکی» به محمدرضا شفیعی کدکنی، ساعد باقری، محمدعلی بهمنی، عبدالجبار کاکایی و ناصر فیض، هر کدام زیر یک شاخه شعری برگزار شدند.

در دور نخست جشنواره نیز پس از شیوع ویروس کرونا که به لغو برخی از محفل‌های جشنواره در دانشگاه‌های مختلف کشور انجامید، آیین پایانی نخستین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی، روز دهم تیرماه سال جاری، همزمان با روز نکوداشت صائب تبریزی، به‌صورت برخط برگزار و از برگزیدگان تجلیل شد.

پایان پیام

کد خبر : 190105 ساعت خبر : ۷:۱۶ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=190105

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.