اخبار را به سبک گلونی بخوانید ...

ترانه‌هایی برای نشست‌های آقای نوبخت

آقای نوبخت گفته‌اند «ما نمی‌گوییم همه چی آرومه، ما چقدر خوشبختیم، مشکل وجود دارد. ولی اقتصاد ما هم قوت‌هایی دارد».

پایگاه خبری گُلوَنی، معین بادپا: اینکه موسیقی و ترانه تا این میزان در کابینه دولت و به ویژه آقای نوبخت نفوذ کرده است، باعث خوشحالی ماست. البته سایرین مطمئن باشند ما از آنهایش نیستیم که با یک شعر آن هم تحریف شده توسط سخنگوی دولت، کنترل خود از دست دهیم. فقط از باب اهمیت موسیقی و توجه دولت به این امر، خوشحالیم. تازه اگر همین حد هم دوست ندارید با جدیت اعلام می‌کنیم مخالفیم.

اما چون هنوز چیزی به ما نگفته‌اند پس با توجه به اینکه مسئولان خیلی وقت گوش دادن به موسیقی ندارند، پیشنهاداتی به آقای نوبخت برای پاسخ به پرسش خبرنگاران در آینده میدهیم و چون ایشان موسیقی شاد دوست دارند ما هم سعی کردیم شاد انتخاب کنیم.

چند سوال و جواب

اگر خبرنگاری از ایشان درباره سخت شدن شرایط نسبت به سال گذشته بپرسد؟

ما نمی‌گوییم «نخور غم گذشته، گذشته‌ها گذشته» می‌گوییم اگرچه مشکلات هست ولی امروز هم خوبی‌هایی دارد که بد نیست آنها را ببینید. ضمن آنکه فراموش نکنید برخی از مشکلات امروزی ریشه در گذشته دارد.

اگر از ایشان بپرسند درباره برجام و لغو برجام چه نظراتی دارید؟

ما نمی‌گوییم «چرا یواش یواش، یواش یواش نیومده رفتی» بلکه می‌گوییم می‌توانیم با برجام یا بی برجام هم به مسیر خود ادامه دهیم.

اگر از آقای سخنگو درباره دلایل افزایش قیمت‌ها بپرسند؟

من نمی‌گویم «خسته شدم بس که دلم دنبال یک بهونه گشت» اما باور کنید تلاش خودمان را می‌کنیم تا اوضاع تغییر کند ولی نمی‌دانم چرا «بس ترانه خوندم و برگ زمونه برنگشت».

از آقای نوبخت درباره ترمیم کابینه و تغییرات بپرسند که ظاهرا افرادی در بدنه دولت مخالفند؟

ما نمی‌گوییم «پشت سر مسافر گریه شگون نداره» بلکه تصمیم گیرنده آقای روحانی است و ایشان هرچه حرف ما را گوش کند، ما اطاعت می‌کنیم.

کمی شادتر

وقتی درباره دختر معروف اینستاگرامی و رقص او بپرسند؟

ما برخلاف برخی هرگز نمی‌گوییم «خوشگلا باید برقصن».  ما اصلا درباره این موضوع نظر نمی‌دهیم.

وقتی آقای سخنگو بخواهند نظر دولت را نسبت به اوضاع هنر بداند؟

ما نخواهیم گفت «تتتق تق تتق تنبکی رو باش، ویلن زنِ‌ی عینکی رو باش» و بی‌خیال باشیم. هنرمندان هم در شرایط سختی هستند اما هنر ما قوت‌هایی دارید که باید به آن توجه کرد.

وقتی از ایشان درباره محیط زیست بپرسند؟

ما نمی‌گوییم «من از اون آسمون آبی می‌خوام، من از اون شب‌های مهتابی می‌خوام» خرف غلطی است، بلکه معتقدیم این حق هر شهروندی است.

وقتی درباره نزدیکی ایشان به آقای روحانی از ایشان سوال شود؟

من هرگز به آقای روحانی نمی‌گویم «دلم کسی رو نمی‌خواد فقط به خاطر تو» اتفاقا به ایشان میگویم «غرور من رفته به باد فقط به خاطر تو».

وقتی از آقای نوبخت بپرسند حال آقای روحانی چطور است؟

اتفاقا همین چند دقیقه پیش از ایشان پرسیدن فرمودند: «من مرد تنهای شبم، مهر خموشی بر لبم»

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=96789

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.