تهدید ۵۱ میلیون نفری!

دکتر سیاری اعلام کرد: طبق آمار جهانی، ۵۱ میلیون نفر از کودکان و نوجوانان در دنیا دچار اضافه وزن و چاقی هستند که این موضوع یک تهدید جدی برای چند سال آینده است.
به گزارش پایگاه خبری گلونی، دکتر علی‌اکبر سیاری معاون بهداشت وزارت بهداشت که همراه با هیئت ایرانی در شصت و نهمین اجلاس مجمع جهانی بهداشت در ژنو به سر می‌برد، در حاشیه جلسه “چاقی در کودکان و نوجوانان” اضافه وزن و چاقی را یکی از مهمترین تهدیدهای جهانی در حوزه سلامت دانست و تاکید کرد که این مشکل باید از سنین کودکی و نوجوانی در افراد اصلاح شود.
دکتر سیاری با اشاره به آمار ۵۱ میلیون کودک و نوجوان دارای اضافه وزن و چاقی در جهان گفت: تحقیقات نشان داده‌اند که سه عامل شیوه زندگی، کم تحرکی و استرس، از عوامل اصلی این مشکل هستند که با تدوین برنامه‌های کاربردی می‌توان این عوامل را کنترل کرد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت عنوان کرد: تاکید جهانی برای کنترل افزایش وزن در کودکان و نوجوانان بر نقش دولت‌هاست که می‌توانند تغذیه و تحرک را در دوره تحصیل و به خصوص در دوره دبستان برای دانش آموزان به صورت یک فرهنگ درآورند.
وی در این مورد افزود: یک ساعت فعالیت بدنی در روز و کاهش مصرف غذاهایی که در ترکیب آنها قند و چربی بیش از حد وجود دارد، می‌تواند تا حد زیادی از چاقی و اضافه وزن کودکان و نوجوانان جلوگیری کند.
دکتر در پایان به طرح‌های مختلف برخی کشورها برای کنترل وزن گفت: یکی از این راه‌ها افزایش مالیات برای غذاهایی است که قند و چربی بیش از حد متعارف دارند که می‌تواند رغبت افراد برای خریداری این مواد را کم کند.
پایان پیام

کد خبر : 19055 ساعت خبر : 2:26 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=19055
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات