هشتگ های روز: وبینارهای گلونی

رشد ۳۰ درصدی بازدید از دریاچه گهر

رشد ۳۰ درصدی بازدید از دریاچه گهر

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان از رشد ۳۰ درصدی بازدید از دریاچه گهر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، غلامرضا سلیمانی با اعلام این آمار گفت: بنا بر آمار احصاء شده در ایام تعطیلات عید فطر امسال حدود ۵ هزار نفر گردشگر در دریاچه گهر لرستان اقامت نموده‌اند.

رشد ۳۰ درصدی بازدید از دریاچه گهر

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان افزود: این آمار نسبت به سال گذشته حدود ۳۰ درصد افزایش داشته است.

سلیمانی عنوان داشت: اقدامات عمرانی متعددی به منظور رفاه حال گردشگران و ایجاد زیرساخت‌های لازم طی سال‌های اخیر در مسیر دسترسی دریاچه گهر و محیط پیرامون آن انجام گرفته که از آن جمله می‌توان به تعمیرات سرویس بهداشتی موجود در دریاچه گهر، احداث سرویس بهداشتی و مخزن چاه جذبی در زیر گردنه پنبه کار، ساماندهی چشمه آب گردنه پنبه کار، احداث مخزن جمع‌آوری زباله به‌صورت دائمی در زیر گردنه پنبه‌کار، احداث سکوی استقرار نیروی انتظامی، احداث ۶ سکوی پیک نیکی با ابعاد مختلف در محل دریاچه، اصلاح نور‌پردازی ساختمان‌ها و سرویس‌های موجود و محیط دریاچه، تعویض باطری‌های خورشیدی و متعلقات آن، گابیون‌بندی در سه نقطه مختلف در طول مسیر گردنه پنبه‌کار، چشمه سفید آب و گردنه خدا قوت به منظور اصلاح مسیر پیاده‌روی اشاره کرد.

عطا حسن‌پور که در ایام تعطیلات عید فطر در دریاچه گهر حضور داشت بیان کرد: امسال شاهد اقامت گردشگران و کوهنوردان فراوانی از سراسر کشور در دریاچه گهر بودیم به گونه‌ای که برخی گردشگران برای برپایی چادر با کمبود فضا مواجه می‌شدند.

مسئول روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: طی مصاحبه نظرسنجی‌هایی که از نزدیک با گردشگران انجام شد دلیل انتخاب دریاچه گهر به عنوان مقصد گردشگری را، طبیعت بکر این دریاچه کوهستانی، تبلیغات گسترده، شهرت و آوازه این دریاچه در کشور، مهمان‌نوازی مردم لرستان، آب و هوای پاک و قابلیت کوهپیمایی همراه با طبیعت‌گردی طی مسیر عنوان نمودند. همچنین قایق‌سواری، ماهی‌گیری، شنا، ارائه خدمات ویژه گردشگری و مهم‌تر از همه امنیت در این دریاچه را ظرفیتی بی‌نظیر اعلام کردند که در کمتر جایی از کشور می‌توان نمونه آن را مشاهده کرد.

رشد ۳۰ درصدی بازدید از دریاچه گهر

حسن‌پور افزود: سفره خانه سنتی دریاچه گهر طی این مدت با ارائه غذاهای گرم، سنتی و با قیمتی مناسب و به صورت تمام وقت در خدمت گردشگران بود که در کنار برنامه‌های متنوع از جمله اجرای موسیقی زنده محلی، ابراز رضایت‌مندی گردشگران را در پی داشت. همچنین ارگان‌های محیط زیست، هلال احمر و نیروی انتظامی حضوری فعال داشتند که خوشبختانه طی این مدت هیچگونه اتفاق ناخوشایندی رخ نداد.

وی اظهار داشت: بیشترین تعداد ورودی گردشگران از طریق شهرستان دورود و مسیر چشمه خرم به ثبت رسیده و مسیر دیگر نیز از شهرستان الیگودرز و منطقه تاپله به سمت جنگل بالای دریاچه گهر بوده است. مسیر سوم که دشوار‌ترین مسیر دسترسی به گهر می‌باشد از طریق شهرستان ازنا و صعود به بلند‌ترین قله لرستان یعنی «سن بُران» است که این مسیر فقط مختص کوهنوردان حرفه‌ای است.

رشد ۳۰ درصدی بازدید از دریاچه گهر

 مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دورود در ادامه گفت: تعداد اسکان مسافران در ایام تعطیلات عید فطر در شهرستان دورود حدود ۳۰ هزار نفر شب اقامت بوده که در مراکز اقامتی و چادر‌های مسافرتی اقامت داشته‌اند.

محمدباقر فهیم‌نیا بیان کرد: تمام ظرفیت مراکز اقامتی این شهرستان در این ایام به‌طور صددرصد تکمیل شده و حدود ۵۰ هزار نفر نیز از جاذبه‌های گردشگری بازدید نمودند.

رشد ۳۰ درصدی بازدید از دریاچه گهر

فهیم‌نیا افزود: برپایی نمایشگاه صنایع دستی و سوغات محلی در محل پارک آزادگان با ایجاد ۱۰ غرفه، همکاری اعضای فعال انجمن‌های دوستداران طبیعت برای راهنمایی مسافران، توزیع بروشور معرفی آثار شهرستانی و کتابچه دریاچه گهر از جمله خدمات ارائه شده به گردشگران در این ایام بوده است.

پایان پیام

کد خبر : 21240 ساعت خبر : ۸:۳۳ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=21240

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.