هشتگ های روز: وبینارهای گلونی

هنروتجربه به نوشهر و ایلام هم رفت

شهرهای نوشهر و ایلام هم به جمع شهرهای نمایش‌دهنده فیلم‌های گروه هنروتجربه اضافه شدند.
به گزارش پایگاه خبری گلونی، سینما فرهنگ ایلام امروز چهارشنبه ۶ مرداد از ساعت ۱۸ و با نمایش فیلم «ماهی و گربه»، به جمع سینماهای نمایش‌دهنده فیلم‌های گروه هنروتجربه می‌پیوندد و سینما شقایق نوشهر نیز فردا با نمایش فیلم «نیم‌رخ‌ها» از ساعت ۱۶نمایش فیلم‌های هنروتجربه را خود آغاز می‌کند.

پایان پیام

ماهی و گربه

ماهی و گربه فیلمی به کارگردانی و نویسندگی شهرام مکری و تهیه کنندگی سپهر سیفی محصول سال ۱۳۹۲ است.

این فیلم موفق شد جایزه ویژهٔ بخش افق‌های جشنواره فیلم ونیز را در سال ۲۰۱۳ به دلیل «محتوای خلاقانه» از آنِ خود کند. تمام فیلم ماهی و گربه در یک سکانس پلان اتفاق می‌افتد. شهرام مکری و محمود کلاری همراه با گروه بازیگران فیلم یک ماه تمرین کردند تا بتوانند این تک‌شات طولانی را ضبط کنند.

مکری دربارهٔ ایدهٔ این فیلم گفته است:
ماهی و گربه فیلمی است دربارهٔ زمان. دربارهٔ اینکه چطور می‌توان در زمان پرسپکتیو ایجاد کرد و آن را درهم ریخت. جذابیت ساخت این فیلم برایم در شیوهٔ اجرایش بود. پافشاری بر روایت داستانی در یک سکانس پلان و تلاش برای اینکه در یک پلان که طبیعتاً زمانی رو به جلو دارد شکست به وجود آورم.

برخی منتقدین ماهی و گربه را از این جهت فیلمی منحصر به فرد در تاریخ سینما می‌دانند که توانسته «تک‌شات بودن» و «مفهوم تکرار زمانی» را همزمان به کار برد.

این فیلم در تاریخ ۱۳ مهر ۱۳۹۳ در سینماهای ایران اکران شده است.

فیلم داستانی غیرخطی دارد و از تعدادی داستانک با شیوهٔ روایت زمان مدور تشکیل شده است. پیرنگ اصلی فیلم این است: چند دانشجوی دختر و پسر برای شرکت در جشن بادبادک بازی به شمال کشور رفته‌اند. در همسایگی کمپ کوچک آنها کلبه-رستورانی قرار دارد که سه مرد ساکن آن هستند. رستوران به گوشت احتیاج دارد و جز این جوان‌ها شکاری در آن اطراف نیست.

قصهٔ ماهی و گربه بر اساس یک ماجرای واقعی نوشته شده است. در سال ۱۳۷۷ خبری در رسانه‌ها منتشر شد مبنی بر این‌که رستورانی بین راهی گوشت چرخ‌کرده انسان را می‌پخته است.

کد خبر : 22300 ساعت خبر : ۸:۰۶ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=22300

اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات