دهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری برگزار می‌شود

 دهمین نمایشگاه ‌بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته ۱۸ تا ۲۱ بهمن با حضور شرکت‌ها و بخش خصوصی گردشگری ۲۱ کشور در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.
دهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری با حضور ۲۱ کشور برگزار می‌شود

به‌گزارش پایگاه خبری گلونی، نشست رسانه‌ای دهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌وابسته امروز ۱۶ بهمن با حضور مرتضی رحمانی‌موحد معاون گردشگری، فرهاد امینیان مدیر اجرایی نمایشگاه، پوریا سوری مدیرکل مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، و خبرنگاران رسانه‌های مختلف برگزار شد.

معاون گردشگری در این نشست با اشاره به اهمیت برگزاری این نمایشگاه گفت: «یکی از هدف‌گذاری‌های اصلی ما در حوزه گردشگری که معرفی جاذبه‌ها و ظرفیت‌های گردشگری کشور است در برگزاری نمایشگاه گردشگری تحقق می‌یابد.»

او ادامه داد: «این نمایشگاه فرصتی است برای گردهمایی و شناخت فعالان عرصه گردشگری با یکدیگر. نمایشگاه دهم با شعار “ایران رامتفاوت ببینیم” در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپا خواهد شد.»

رحمانی‌موحد اضافه کرد: «تمرکز ما در این نمایشگاه متنوع کردن حضور بخش خصوصی بوده است و، با توجه به محدودیت‌های موجود در فضا، تلاش کرده‌ایم تا حد امکان این هدف محقق شود. نمایشگاه دهم از نظر کیفی و کمّی رشد داشته است.»

معاون گردشگری یادآور شد: «در سالنِ ۳۸ نمایشگاه، معرفی ایران به‌صورت ۷ منطقه مورد توجه قرار می‌گیرد و مشارکت بین استان‌ها در این سالن به‌چالش کشیده می‌شود.»

او گفت: «وزرای گردشگری کشورهای عراق، افغانستان، لبنان، زیمباوه، آفریقای جنوبی و هیأت‌هایی از کشورهای ترکیه و روسیه در مراسم افتتاح این نمایشگاه حضور خواهند داشت. همچنین ممکن است هیأت‌هایی نیز از کشورهای سوئیس و قزاقستان در مراسم افتتاحیه حضور داشته باشند.»

رحمانی‌موحد تصریح کرد: «سیاست‌گذاری و ریل‌گذاری نمایشگاه بین‌المللی گردشگری در مسیر درستی قرار گرفته است، اما همچنان نیازمند استفاده از تجربه موفق سایر کشورها در زمینه برگزاری نمایشگاه‌های گردشگری هستیم.»

معاون گردشگری، با تأکید بر اینکه نمایشگاه گردشگری باید از سطح منطقه‌ای به بین‌المللی سوق پیدا کند، تصریح کرد: «در نمایشگاه دهم که با حضور ۲۱ کشور از کشورهای هدف گردشگری برگزار می‌شود، به برگزاری یک نمایشگاه بین‌المللی نزدیک شده‌ایم.»

پایان پیام

کد خبر : 34320 ساعت خبر : 1:25 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=34320
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات